bazarnews

کد خبر: ۹۴۰۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
مدیرکل حریم شهرداری تهران از تهیه پیش نویس تفاهم نامه‌ای فی ما بین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و اداره کل حریم شهرداری تهران برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیر مجاز در محدوده حریم شهر تهران خبر داد.
جلسه مشترک مدیرکل حریم شهرداری تهران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و رئیس امور اراضی استان تهران با موضوع بررسی راهکار‌های مقابله جدی با ساخت و ساز‌های غیر مجاز در محدوده حریم شهر تهران، به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد.

علیرضا صادقی مدیرکل حریم شهرداری تهران در این جلسه با بیان اینکه شهر تهران دارای ۱۳۲۰ کیلومتر مربع حریم است، گفت: حریم شهر تهران به عنوان "ریه‌های تنفسی" پایتخت از اهمیت زیادی برخوردار است و همواره حفظ و صیانت از آن در برابر ساخت و ساز‌های غیرمجاز مورد توجه شهرداری تهران در این دوره مدیریت شهری بوده است.

مقابله با ساخت و ساز‌های غیر مجاز در حریم پایتخت جدی‌تر می‌شود
وی افزود: از آنجاییکه حریم تهران در ۱۱ منطقه شهرداری تهران قرار دارد، ما به عنوان یکی از نهاد‌های متولی درصدد هستیم تا از طریق نگهداشت و حفظ حریم به بهبود کیفیت زندگی و حفاظت از محیط زیست کمک کرده و با ایجاد ظرفیت‌های گردشگری شامل تفرجگاه‌های طبیعی و تاریخی از توسعه افسارگسیخته شهر تهران جلوگیری کنیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، بیان کرد: اداره کل حریم با بهره گیری از تمام توان و ظرفیت خود آمادگی همکاری لازم را برای حفاظت و صیانت از حریم شهر تهران دارد؛ در این راستا پیش نویس تفاهم نامه‌ای مشترک فی ما بین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و اداره کل حریم شهرداری تهران به منظور همکاری جهت مقابله با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در محدوده حریم شهر تهران تهیه شده که طی روز‌های آتی به امضاء می‌رسد.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: