bazarnews

کد خبر: ۹۴۰۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
روسای ایرانی و قطری کمیسیون همکاری‌های مشترک دو کشور از طریق ویدئوکنفرانس دیدار کرده و در این دیدار بر توسعه همکاری‌های دو طرف تاکید کردند.
در ابتدای این دیدار، "علی الکواری" وزیر صنعت و تجارت قطر، برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.
"رضا اردکانیان" وزیر نیروی ایران نیز ضمن تشکر از تبریک وزیر قطری، از همکاری موثر و دوستانه دولت قطر طی چند سال گذشته به‌ویژه بابت ارسال دو محموله دارو‌های بیماری‌های خاص قدردانی کرد.
همچنین طرفین بر برگزاری هرچه سریع‌تر کمیته پیگیری اجرای مصوبه‌های هفتمین اجلاسیه کمیسیون مشترک دو کشور تاکید کردند.
در این دیدار، طرفین مسایل مربوط به همکاری‌های صنعتی، گردشگری، ورزشی و سایر موضوع‌های مورد علاقه را بررسی کرده و تصمیم لازم در جهت توسعه و تسریع همکاری‌های دو کشور را اتخاذ کردند.
وزیر قطری ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک هشتمین اجلاسیه کمیسیون همکاری‌های مشترک دو کشور در شهر دوحه قطر برگزار شود.
ایران و قطر راه‌های توسعه همکاری‌ها را بررسی کردند
وزیر نیروی ایران نیز ضمن استقبال از پیشنهاد طرف قطری ابراز امیدواری کرد که در دولت آینده ایران، روابط همچنان مستحکم و رو به رشد باشد.

هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر چهارم آذرماه ۱۳۹۹ در شهر تاریخی اصفهان با رعایت همه مقررات بهداشتی برگزار شد.

سند تفاهمنامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر در پایان هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک این ۲ کشور در اصفهان امضا شد.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: