bazarnews

کد خبر: ۹۴۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:با اجرای طرح رجیستری تلفن همراه، قاچاق ۶.۳ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد و ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمدزایی برای کشور داشت.
دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به آغاز طرح رجیستری تبلت گفت:دستاور‌های که با هویت دار کردن تلفن همراه حاصل شد این بود که حداقل مردم خیلی راحت متوجه می‌شوند که کدام شرکت تلفن همراه را وارد کرده و کدام شرکت ارائه خدمات می‌کند.

او ادامه داد: شاید در بازار برای ما برای برخی کالا‌ها گارانتی معنا نداشته باشد، ولی در حوزه تلفن همراه با استعلام قبل از خرید خیلی راحت متوجه می‌شوید که تجهیزات خریداری شده از طرف کدام شرکت می‌بایست ارائه خدمات آن انجام شود.

دهقانی نیا بیان کرد: کاهش ۶.۳ میلیارد دلاری قاچاق در این حوزه با اجرای طرح رجیستری صورت گرفت و بیش از ۱۰ هزار میلیارد درآمد برای حاکمیت بدست آورده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:با توجه به همکاری وزارت ارتباطات، وزارت صمت، اقتصاد و ... فشاری که تامین ارز کالای قاچاق قبل از طرح رجیستری به بازار ارز وارد کرده بود از بین رفت به طوری که ما قبل از طرح رجیستری ما ۹ درصد واردات رسمی داشتیم، ولی در حال حاضر ۹۹ درصد واردات از مسیر رسمی انجام می‌شود.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: