bazarnews

کد خبر: ۹۴۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
برای نخستین بار است که به طور رسمی امکان خرید جواهرات با این ارز‌ها فراهم می‌شود و قرار است خریدار، پیشنهاد خود را برای خرید یک الماس به ارزش ۱۵ میلیون دلار در یک حراجی هنگ کنگ بر حسب رمزارز‌ها ارایه کند.
راشاتودی نوشت: این برای نخستین بار است که به طور رسمی امکان خرید جواهرات با رمزارز‌ها فراهم می‌شود و قرار است خریدار، پیشنهاد خود را برای خرید یک الماس به ارزش ۱۵ میلیون دلار در یک حراجی هنگ کنگ بر حسب رمزارز‌ها ارایه کند.

بزرگ‌ترین بنگاه فروش هنر‌های تجسمی و جواهرات جهان اعلام کرد که قصد دارد پرداخت از طریق رمزارز‌ها را برای فروش محصولات خود قبول کنند. این برای نخستین بار است که به طور رسمی امکان خرید جواهرات با این ارز‌ها فراهم می‌شود و قرار است خریدار، پیشنهاد خود را برای خرید یک الماس به ارزش ۱۵ میلیون دلار در یک حراجی هنگ کنگ بر حسب رمزارز‌ها ارایه کند.  

این الماس ۱۰۱.۳۸ قیراطی یکی از ۱۰ الماس بالای ۱۰۰ قیراط در جهان محسوب می‌شود. تنها یک الماس دیگر در جهان با این مشخصات و شکل گلابی در جهان وجود دارد و به دلیل نادر بودن این الماس انتظار می‌رود استقبال گرمی از این حراجی صورت بگیرد.  

پاتی وونگ- مدیر بخش اسیایی فروشگاه سوثبی- گفت: این لحظه واقعا یک لحظه سمبلیک است. برای نخستین بار یکی از نادرترین الماس‌ها در جهان به وسیله یکی از جدیدترین ابتکارات بشر قابل خریداری خواهد بود.  

پیش از این سوثبی امکان خرید تابلو‌های نقاشی را با استفاده از ارز‌های دیجیتالی فراهم کرده بود و در ماه می‌یک تابلوی نقاشی در حراجی آن با قیمت ۱۲.۹ میلیون دلار به فروش رفته بود که بهای آن نیز بر حسب ارز‌های دیجیتالی پرداخت شده بود. این حراجی تنها ۱۴ دقیقه طول کشید.  

اگرچه تاکنون هیچگاه امکان خرید دارایی پرارزشی مثل الماس با استفاده از رمزارز‌ها فراهم نشده بود، اما روش‌های سنتی انتقال پول از جمله خرید اعتباری و حتی خرید با وجه نقد از این فروشگاه کماکان مقدور خواهد بود.  

البته قبول رمزارز‌ها برای روش آثار هنری مساله جدیدی نیست و پیشتر اداره پست آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT را آغاز خواهد کرد و از تمبر‌هایی که در این قالب عرضه شوند، پشتیبانی می‌کند.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: