bazarnews

کد خبر: ۹۴۲۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
رسیدن قیمت دلار به مرز مقاومتی حساس ۲۵ هزار تومانی و قدرت عرضه بازار ساز در بازار ارز دوعامل احتیاط برای معامله گران طرفدار صعود قیمت دلار است.
باید با احتیاط در مسیر صعودی حرکت کرد. این توصیه‌ای است که این روزها، بازیگران با تجربه ارزی مطرح می‌کنند. به گفته آن ها، درست است که قیمت دلار در روز‌های اخیر از سطوح حساسی عبور کرده است، ولی باید با احتیاط در موقعیت خرید قرار گرفت و به دنبال اعداد نجومی برای فروش نبود. قیمت دلار در روز‌های اخیر از دو مقاومت ۲۴ هزار تومان و ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان به راحتی عبور کرد. این موضوع موجب شده است که برخی از معامله گران انتظار جهش‌های جدید را در بازار ارز داشته باشند و سایر افراد را تشویق به خرید‌های پردامنه کنند. با این حال، تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که قیمت دلار زیر محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی قرار دارد، باید هم چنان با احتیاط موقعیت خرید گرفت.

دلایل احتیاط در بازار ارز
به گفته فعالان، قیمت دلار دلایل مهمی برای ادامه صعودی دارد. با این حال دو عامل می‌توانند سد راه افزایش قیمت دلار در روز سه شنبه شوند. اولین عامل رسیدن به مرز مقاومتی حساس ۲۵ هزار تومانی است. برخی تحلیل گران فنی باور دارند، اسکناس آمریکایی در مواجه با این مرز، با افزایش فروش‌های فنی مواجه خواهد شد. از نگاه آن ها، بازیگران بزرگ در شرایطی که احتمالاتی برای توافق ایران با طرف‌های غربی وجود دارد، ریسک خرید دلار بالای ۲۵ هزار تومانی را به آسانی به جان نخواهد خرید. دلار در صورتی از مرز یاد شده عبور خواهد کرد که اخبار منفی ادامه پیدا کنند و شانس احیای برجام اندک‌تر شود.

گروهی از فعالان نیز باور دارند، کنترل بازار از دست بازارساز خارج نشده است و عرضه شدید بازارساز از قیمت‌های بالا می‌تواند زمینه ساز نزول دلار شود. هراس از عرضه بازارساز عامل دومی است که می‌تواند احتیاط را در بازار بالا ببرد.

با این حال، در صورتی که امروز حواله درهم در کانال ۶ هزار و ۸۰۰ تومانی پیش روی کند، احتیاط‌ها نیز در بازار ارز کنار خواهند رفت و به جسارت خریداران اضافه خواهد شد.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: