bazarnews

کد خبر: ۹۴۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از اتمام بررسی طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در دولت و ارسال آن به مجلس خبر داد.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه بودجه کشور در ارتباط زنده حساب کاربری اینستاگرام خود گفت: طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در دولت به پایان رسیده و این هفته به مجلس ارسال می شود.

وی افزود: از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست می کنیم تا این طرح را خارج از نوبت بررسی و مصوب کنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره زمان پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۹ نیز افزود: تمام پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال گذشته تا پایان دولت دوازدهم پرداخت خواهد شد و ما این امر را به دولت سیزدهم باقی نخواهیم گذاشت.

نوبخت در ادامه به تنظیم و نهایی شدن لایحه نظام رتبه بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این طرح با جلسات مختلف مراحل پایانی خود را طی می کند. فرهنگیان در این بین گلایه های زیادی مبنی بر عدم اجرایی شدن فوق العاده ویژه داشتند که طبق بررسی ها متوجه شدیم نو معلمان از این افزایش حقوق ها بهره مند نشده بودند.

 

وی افزود: همانطور که مستحضرید فوق العاده ویژه کارکنان با سقف ۲۱ درصد افزایش قابل اجراست اما این بین برخی دستگاه ها از جمله وزارت ورزش، وزارت کشور، وزارت تعاون و سازمان استاندارد درخواست مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی داشتند و ما نیز طبق بررسی ها و قوانین این افزایش را اعمال کردیم.

نوبخت گفت: از فرهنگیان خواهشمندیم افزایش حقوق های خود را در طرح جدید نظام. رتبه بندی ببینند و به دنبال افزایش از طریق فوق العاده ویژه نباشند چرا که این طرح هر سال انجام نمی شود.

او همچنین با اشاره به اینکه به محض تصویب طرح رتبه بندی معلمان از ابتدای فروردین ماه احکام این قشر صادر خواهد شد نیز گفت: بعد از اینکه لایحه تقدیمی به مصوبه تبدیل شد از ابتدای فروردین ماه امسال احکام رتبه بندی ها اجرایی خواهد شد. در این میان عده ای از عدم پرداخت اضافه کاری های حق التدریسی ها هم گلایه داشتند که باید اشاره کنم سازمان برنامه و بودجه وظایف خود را انجام داده و پرداخت حق التدریسی ها به وزارت آموزش و پرورش باز می گردد.

اجرای قانون تسری برای دامپزشکان نهایی شد

رییس سازمان برنامه  و بودجه کشور با اشاره به جلسات خود با رییس سازمان دامپزشکی، مطرح کرد: بعد از نهایی شدن تصمیمات، ابلاغیه اجرای قانون تسری حقوق دامپزشکان را به رییس سازمان دامپزشکی اعلام و از وی خواسته ایم که به استان ها نیز اعلام کنند تا اجرای آن سراسری شود.

نوبخت گفت: احکام تسری حقوق کارکنان سازمان زندان ها نیز عملیاتی شده است.

او در ادامه این پخش زنده به درخواست تعدادی از آتش نشان ها برای افزایش حقوق ها نیز اشاره کرد و تصریح کرد: ضمن قدردانی از زحمات این کارکنان اما باید گفت که قوانین حقوقی برای این کارکنان شامل خدمات کشوری نشده و از مدل دیگر که زیر نظر شهرداری هاست پیروی می کند.

معاون رییس جمهور بیان کرد: فوق العاده ویژه بخش درمان نیز در دو نوبت دی ماه سال 98 و همچنین سال گذشته اجرایی شد و به قشر درمان پرداخت شد.

این مقام مسئول در ادامه به پرداخت حق مناطق جنگ زده هم اشاره ای کرده و می گوید: این حق برای شاغلان عملیاتی شده است و ما در تلاشیم تا با مصوبه قانونی این حق برای بازنشستگان این مناطق هم اجرایی شود به محض دریافت پاسخی قانونی اقدام خواهیم کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: