bazarnews

کد خبر: ۹۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
طبق اعلام مرکز آمار؛
در خرداد ماه بیشترین تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان گیلان با ۴.۴درصد و کمترین آن نیز مربوط به همدان با ٠.٨درصد بود.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: بر اساس گزارش مرکز آمار در خرداد ١۴٠٠، تورم ماهانه خانوارهای کشور برابر با ٢.۵درصد بود که این میزان برای خانوارهای شهری ٢.۵ درصد و برای خانوارهای روستایی ۲.۶ درصد ثبت شد.

در این ماه بیشترین تورم ماهانه خانوارهای کشور برای استان قزوین با ۴.١درصد و کمترین تورم ماهانه برای استان همدان با ١.٢ درصد ثبت شد. همچنین بیشترین تورم ماهانه خانوارهای شهری برای شهر قزوین با ۴.٢درصد و کمترین نرخ تورم نیز مربوط به استان همدان با ١.٣درصد بود. 

گفتنی است که در ماه یادشده، بیشترین تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان گیلان با ۴.۴درصد و کمترین آن نیز مربوط به همدان با ٠.٨درصد بود. همچنین تورم نقطه‌به‌نقطه برای خانوارهای کشور ۴٧.۶درصد بوده که بیشترین آن مربوط به استان ایلام با ۵۶.١درصد و کمترین آن هم متعلق به تهران با ۴٣.١درصد بوده است.

در خرداد تورم نقطه‌به‌نقطه خانوارهای شهری ۴۶.٩درصد ثبت شد که بیشترین آن برای زنجان با ۵۶.١درصد و کمترین آن هم برای تهران با افزایش ۴٣درصد بود. تورم نقطه به نقطه خانوارهای روستایی در خرداد به ۵١.۵درصد رسید که بیشترین آن برای ایلام با ۵٩.۵درصد و کمترین آن برای کرمان با ۴۵.٢درصد بود.

برچسب ها: تهران ، خرداد ، تورم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: