bazarnews

کد خبر: ۹۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
رییس جمهور با تاکید بر اینکه در دوران جنگ اقتصادی می‌خواستند ما را محاصره کنند و بشکنند،‌ گفت: اگر مردم و بخش خصوصی به میدان نیامده بودند اهداف دشمنان در جنگ اقتصادی محقق می شد.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: حسن روحانی رییس جمهور در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت صمت گفت:  امروز هفتاد و هفتمین هفته افتتاح پروژه‌ها را داشتیم که این روز با روز صنعت و معدن مصادف شده بود و طرح‌هایی هم که افتتاح شد در ارتباط با صنعت و معدن کشور بود.

رییس جمهور اظهار داشت: معادن ما یکی از نعمت‌های خدادادی است که در اختیار مردم این کشور قرار داده شده، از نفت بگذریم که آن هم یک محصول معدنی ما هست و از زیر زمین استخراج می‌شود، به معنای مصطلح آن و صنایعی که در کنار این معادن قرار می گیرد کار بسیار بزرگی در کشور ما انجام می‌شود و هم از نظر اشتغال و هم از نظر درآمد، ما در این زمینه شاهد تامین نیاز داخلی و صادرات هستیم.

وی افزود: وقتی به سال‌های قبل نگاه می‌کنیم هم در حوزه فولاد و دیگر زمینه ها می بینیم که ما در لیست واردات و صادرات، واردات قابل ملاحظه‌ای در زمینه فولاد داشتیم و امروز به لطف خدا ما نیازهای داخل را تأمین می‌کنیم. اینکه کشور ما در حوزه فولاد دهمین و در حوزه مس هفتمین کشور دنیاست که این جای افتخار دارد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه در زمینه اکتشاف کار عظیمی انجام گرفت،‌ گفت: در دوران جنگ اقتصادی می خواستند مارا محاصره کنند و بشکنند و اگر بخش خصوصی و مردم و مهندسان و کارگزاران به میدان نیامده بودند درست پیش بینی کرده بودند که اگر نفت را قطع کنیم نمی توانند واردات داشته باشند و با عقل کمشان طراحی کرده بودند ولی ما توانستیم جایگزین کنیم و جای نفت محصول دیگر را صادر کنیم و ارز را بدست بیاوریم و بازار ما پر جنس بود و قحطی نبود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: