bazarnews

کد خبر: ۹۴۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از خارج شدن نام ۳ایرانی از لیست تحریم‌های این کشور خبر داد.

گروه بین الملل بازارنیوز: سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (جمعه) از خارج کردن نام ۴ فرد ایرانی از لیست تحریم‌های آمریکا خبر داد.

این مقام آمریکایی اعلام کرد با این اقدام هیچ تغییری در رویکرد آمریکا علیه ایران اعمال نخواهد شد. همچنین لغو این تحریم‌ها ارتباطی با مذاکرات احیای برجام در وین اتریش ندارد.

«بهزاد دانیل فردوس»، «مهرزاد مانوئل فردوس» و «محمد رضا دزفولیان» نام سه نفریست که به بهانه ارتباط با گروه صنعتی ماموت و شرکت ماموت دیزل تحریم شده‌بودند و اکنون وزارت خزانه‌داری آن‌ها را از لیست تحریم خود خارج کرده است.

در لیستی که در وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده، نام محمد رضا دزفولیان دو مرتبه ذکر شده است. این مساله باعث شده تا برخی خبرگزاری‌ها به اشتباه ۴ نفر را به عنوان افراد خارج شده از این لیست نام ببرند.

 

خبرگزاری اسپوتنیک نیز در گزارش خود اعلام کرد: نام این ۳ ایرانی در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) به ظنِ آنچه فعالیت‌هایی برای گسترش نامتعارف سلاح هسته‌ای خوانده شده و با هدف منع گسترش سلاح هسته‌ای در این لیست قرار گرفت. همچنین هر سه این افراد تحت تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار گرفته بودند که دولت این کشور علیه دولت‌ها، نهادها و کسب و کاری که در حوزه اهداف تحریمی آمریکا کار می‌کنند آن‌ها را در نظر می‌گیرد.

باشگاه خبرنگاران/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: