bazarnews

کد خبر: ۹۴۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
ثبت نام وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، از شنبه آغاز شد.
وام بازنشستگان برای این بخش از افراد جامعه بسیار مهم است. جزئیات ثبت نام وام بازنشستگان اعلام شده است. ثبت نام وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از شنبه آغاز شد. برای دریافت وام بازنشستگان نیازی به مراجعه حضوری نیست. وام بازنشستگان به مبلغ ۷ میلیون تومان به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود.

برای دریافت وام هفت میلیونی بازنشستگان اولویت با کسانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده‌اند و آن دسته از مستمری‌بگیرانی که وام دریافت کرده و در حال پرداخت اقساط هستند نمی‌توانند تقاضای مجدد دریافت وام داشته باشند.

مبلغ وام ۷ میلیون تومان و اعتبار در نظر گرفته شده نیز دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که بر اساس سهم کانون‌های بازنشستگی حدود ۴۰۰ هزار نفر می‌توانند از این وام‌ها استفاده کنند.

بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند برای ثبت نام به سامانه پرداخت وام مستمری بگیران مراجعه و ثبت نام کنند که توسط کانون‌های بازنشستگی فعال شده و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

شروط لازم ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی
۱ ـ بازنشسته عضو کانون می‌بایست حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت نماید.

(سایر بانک‌ها به دلیل عدم امکان کسر اقساط توسط بانک عامل نمی‌توانند وام پرداخت کنند)

۲ ـ باتوجه به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام میبایست کمتر از ۷۷ سال تمام باشد.

۳ ـ بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد (مطابق مقررات بانک)

۴ ـ بازنشسته نباید در ۳ سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد.

۵- مبلغ وام ۷۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال معادل هفت میلیون تومان می‌باشد و باز پرداخت مطابق مقررات بانک می‌باشد.

۶- بازنشسته/مستمری بگیر که درخواست وام دارد باید سیم کارت بنام خود داشته باشد، توجه داشته باشیدشماره تلفن همراه وارد شده صرفا می‌بایست متعلق به شخص بازنشسته/مستمری بگیر باشد.

این درخواست صرفا جهت پیش ثبت نام وام می‌باشد.

به دلیل محدودیت در تعداد وام چنانچه به هر دلیل با پرداخت وام شما موافقت نگردید کانون بازنشستگان هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت وام به بازنشسته ندارد.

با توجه به دستورالعمل سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور به دلیل محدودیت در تعداد وام و کثرت متقاضیان اولویت اخذ وام با حداقل بگیران، بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین افرادی که فرزندان آن‌ها در شرف ازدواج می‌باشد و یا در حال جابجائی مسکن جهت اجاره نشینی با ارائه مدرک معتبر می‌باشد.

در صورت اشتباه در درج مندرجات فرم، مسئولیت آن به عهده بازنشسته می‌باشد.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: