bazarnews

کد خبر: ۹۴۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که قطع شدن برق مشکلی برای پرواز‌های مسافری ایجاد نکرده است، اما فرودگاه‌ها بعضا برای ارائه خدمات به مسافران و در برخی از حوزه‌ها به مشکلاتی برخورد کرده‌اند.
در روز‌های گذشته قطع شدن برق به صورت پراکنده آن هم در چندین مرحله مشکلات بسیاری برای مردم و بخش‌های مختلف ایجاد کرده است و بعضا این نگرانی و سوال برای مردم ایجاد شده که این مشکل آیا اختلال و مخاطره‌ای در پرواز‌ها ایجاد خواهد شد یا خیر؟

محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این باره اظهار کرد: به دلیل اینکه برای ارائه خدمات اصلی مورد نیاز پرواز‌ها از برق اضطراری استفاده می‌شود و فرودگاه‌ها عموما به این تجهیزات مجهز هستند، مشکلی در این ایام قطعی برق برای اصل پرواز‌ها ایجاد نشده است.

وی افزود: البته قطع شدن برق مشکلاتی برای برخی فرودگاه‌ها چه در ماه‌های گذشته و چه در روز‌های اخیر ایجاد شده و آن‌ها در ارائه برخی خدمات فرودگاهی به مردم به مشکلاتی برخورد کرده‌اند. به عنوان مثال فرودگاه مهرآباد در پی قطع شدن برق برخی تابلو‌های اعلام پروازش با مشکل مواجه شده و سوخته است.

با توجه به این توضیحات به نظر نمی‌رسد برای ایمنی پرواز‌های مسافری مشکل خاصی به وجود بیاید و جای نگرانی برای مردم نیست، اما مسلما نمی‌توان گفت که قطعی برق در کشور هیچ مشکلی در این حوزه ایجاد نکرده است.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: