bazarnews

کد خبر: ۹۴۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهر‌های جدید کشور گفت: در شهر‌های جدید کشور ۱۲۵ هزار مسکن اقدام ملی با رعایت تمام الزمات فنی و اجرایی مسکن اقدام ملی با تامین وام ۲۵۰ میلیونی برای هر واحد با ۵۰ درصد هزینه ساخت آغاز و تامین شده است.
«حبیب الله طاهر خانی» روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی طرح‌های عمرانی در مسکن مهر پردیس به خبرنگاران گفت: در شهر‌های جدید شاهد رشد ۷ برابری جمعیت نسبت به سایر شهر‌ها هستیم و در این راستا ساخت مدرسه، مسجد، فرهنگسرا، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سرا‌های محله، فضای درمانی، کلانتری برای تامین زیرساخت‌ها و رفع احتیاجات ساکنان در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به تامین بسته‌های مشارکتی در شهر‌های جدید پردیس و پرند، اظهار داشت: تعداد زیادی بسته‌های مشارکتی در شهر‌های جدید یاد شده پیش بینی شده است تا با موافقت و دستور انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران تجهیز اماکن درمانی به سرعت اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهر‌های جدید کشور از ساخت ۴۰ شهرک جدید در کشور خبر داد و اظهار داشت: ظرفیت ایجاد شهر‌های جدید با توسعه ضلع سوم شهرک‌ها تدوین و با تصویب شورای عالی شهرسازی، ظرفیت ۴۰ شهرک در کشور جانمایی شده است.

طاهر خانی ضمن تقدیر از همکاری مسئولان شهرستان پردیس در پیشبرد اهداف ساخت مسکن مهر و طرح اقدام ملی، بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی در پیشبرد اهداف شهر‌های جدید کشور نگاه ویژه‌ای دارند و اقدامات صورت گرفته و سیاست‌های کلان با همدلی که در پردیس وجود دارد باعث دلگرمی همکارانمان بوده و تشکر ویژه‌ای در این خصوص داریم.

وی گفت: هزینه عمرانی سال‌های ۹۸ و ۹۹ در شهر‌های جدید با کل هزینه‌هایی که از منابع داخلی در تمام شهر‌های جدید انجام دادیم، برابری می‌کند و این در حالی است که تامین زیر ساخت‌ها و خدمات در زمان محدودیت مالی دولت اجرا شد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهر‌های جدید کشور با اشاره به تعداد پروژه‌ها اظهار داشت: درحدود ۴۵۷ پروژه از زمان شروع مسکن مهر و ۲۵۷ واحد دولت دوازدهم آغاز شده و از این تعداد نیز ۱۶۰ واحد در دو سال اخیر بوده است.

طاهر خانی با بیان اینکه ظرفیت شهر‌های جدید مغفول مانده بود، اظهار داشت: برای رفع مشکل، بخش خصوصی را وارد میدان کردیم، و در سال‌های ۹۸ و ۹۹ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان با بخش خصوصی قرارداد بسته و خدمات روبنایی و زیربنایی منعقد شد که بخش عمده آن در پردیس اجرایی شد.

وی گفت: هدف از ساخت شهر‌های جدید شکل دادن به بستر زیرساخت‌های شهری مدرن‌تراست و به همین دلیل مدارس اجتماع محور را در تمام شهر‌های جدید با مشارکت مردم با توسعه کار و فعالیت شهروندان آغاز کردیم.

به گزارش ایرنا، شهریور سال ٩٨ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد، برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اولین واحد‌ها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد، این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۵۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود و آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است.

پیشتر میانگین قیمت این واحد‌ها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۱۳۹۹ به ۲.۷ میلیون تومان بود که کارشناسان پیش بینی افزایش این رقم را می‌دهند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد
برچسب ها: مسکن ، اقدام ملی ، کلنگ زنی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: