bazarnews

کد خبر: ۹۴۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
پیش بینی می‌شود در بازار ارز امروز قیمت دلار دو نیمه متفاوت داشته باشد. بر اساس اطلاعات معاملات در پشت خط قیمت دلار در نیمه اول زیر ضرب فروشندگان است.
قیمت دلار یکبار دیگر نتوانست از سد ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کند تا در معاملات پشت خطی، قدرت به دست فروشندگان ببافتد. اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی شب گذشته به سوی ابتدای مرز ۲۵هزار تومانی حرکت کرد و این مساله می‌تواند موجب شود که در ابتدای روز جاری، معامله گران با احتیاط بیشتری رفتار کنند. این احتیاط البته نمی‌تواند به تنهایی منجر به افت معنادار قیمت‌ها شود.

در صورتی که در روز جاری، اسکناس آمریکایی به زیر مرز ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی نرود، این بار خریداران به بازار برخواهند گشت و تلاش خواهند کرد که دلار را به سوی مرز ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان هدایت کنند.

برخی فعالان باور دارند، عرضه معنادار بازارساز موجب شده است که دلار نتواند افزایش قابل توجهی را تجربه کند. این در حالی است که عده دیگری معتقدند، معامله گران بلندمدت به دلیل احتیاط درمورد مذاکرات هسته‌ای ترجیح داده اند در بازار مداخله خاصی را صورت ندهند.

دلار جدول
البته دیشب برخی از معامله گران سعی می‌کردند، پیرامون اخبار سیاسی جوسازی کنند و احتمال رسیدن به توافق را کم جلوه دهند. با این حال، بازیگران ارزی به اخبار چندان توجهی نکردند و این مساله چنین تصوری را ایجاد کرد که حداقل در ابتدای روز سه شنبه خبری از افزایشی‌های بازار نخواهد بود.

ممکن است از نیمه دوم روز اخبار جدیدی برجسته شود و قیمت دلار بتواند به کمک آن‌ها در راستای صعودی قرار بگیرد. با این حال، افزایش معنادار دلار نیاز به متغیرهایی، چون نرخ حواله درهم به بالای محدوده ۶ هزار و ۹۰۰ تومانی دارد. در شرایط کنونی، به نظر می‌رسد با وجود اخبار حاکی از هشدار‌های اروپایی‌ها و تهدید‌های آمریکایی ها، بازار تصور می‌کند، احتمال رسیدن به توافق ممکن است و حداقل باید آن را به عنوان متغیر احتیاطی در نظر گرفت.
برچسب ها: نزولی ها ، دلار ، بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: