bazarnews

کد خبر: ۹۴۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: از مجموع ۱۳۴ میلیون هکتار اراضی ملی که در کل کشور وجود دارد، برای ۶۰ میلیون هکتار در اجرای طرح کاداستر تثبیت و سند تک برگی صادر شده است.
علینقی حیدریان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در مورد نهضت اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی گفت: ۸۵ درصد اراضی موجود در کشور ملی است که در استان تهران ۸۰ درصد اراضی منابع ملی است و قبل از سال ۹۹ سالانه ۹ هزار متر از اراضی استان تهران کاداستر می‌شدند.

وی افزود: در سال ۹۹ و با اتفاق خوبی که در تخصیص بودجه به کاداستر رخ داد این روند سرعت گرفت و با افزایش هماهنگی بین دستگاه‌ها و نوسازی و به روز رسانی زیرساخت‌ها و تهیه GPS‌های حرفه‌ای و... در سال ۹۹ کاداستر ۴۹۶ هزار هکتار از اراضی استان تهران تثبیت شد که تقریبا حدود نیمی از اراضی استان کاداستر شده است.

حیدریان تصریح کرد: این روند افزایشی در کل کشور اتفاق افتاده است به طوری که تا پایان شهریور ۱۴۰۰ در ۶ تا ۷ استان کشور جشن پایان کاداستر برگزار خواهد شد و در تهران نیز پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ کاداستر اراضی تهران پایان یابد.

وی با بیان اینکه در شمیرانات نیز از مجموع ۱۱۸ هزار هکتار اراضی موجود در این شهر برای ۴۹ هزار هکتار از اراضی کاداستر وسند تک برگی صادر شده است افزود: در شهر دماوند هم با توجه به ارزش زمین و تصرفات برای ۳۴ درصد اراضی کاداستر انجام شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تاکید کرد: شهرستان‌های شمال شرقی تهران مانند شمیرانات، دماوند، فیروزکوه و پردیس در اولویت اتمام کاداستر هستند که پیش بینی می‌شود تا پایان سال کاداستر اراضی این شهرستان‌ها به اتمام برسد.

وی ادامه داد: دو سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ آماده دریافت اطلاعات و گزارش‌های مردمی در زمینه تخریب، تصرف اراضی ملی است و ارسال سریع گزارش‌های مردمی سهم زیادی در جلوگیری از تعدی به اراضی ملی دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد: کاداستر اراضی ملی و دولتی و تهیه نقشه‌های رقومی دارای مختصات با دقت استاندارد موجب جلوگیری از تعرض به اراضی ملی و زمین خواری می‌شود.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: