bazarnews

کد خبر: ۹۴۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره گفت: با استقرار نخستین دکل حفاری پس از سال‌ها در میدان مشترک فروزان فعالیت حفر و تعمیر چاه‌ها با هدف افزایش تولید نفت از این میدان آغاز شد.
روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره روز یکشنبه به نقل از علیرضا سلمان‌زاده، اعلام کرد: هدف از استقرار این دکل در میدان مشترک نفتی فروزان حفر و تعمیر ۲۶ حلقه چاه و افزایش ۲۳ هزار بشکه‌ای تولیداست.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره افزود: پروژه توسعه میدان مشترک فروزان در شرکت نفت فلات قاره ایران یکی از طرح‌های شرکت ملی نفت است که اهمیت بالایی در نگهداشت و افزایش تولید دارد و به این منظور تعریف شده است.

وی اضافه کرد: پیمانکار این طرح به صورت مشارکت در بخش تحت‌الارضی پتروپارس و در بخش سطح الارضی شرکت مبین سازه گستر است.

سلمان زاده ادامه داد: بر اساس برنامه اولیه این طرح، دکل WT ۱، حفاری هفت حلقه چاه را در موقعیت سکوی اقماری F ۱۸ در میدان نفتی فروزان انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره اظهار کرد: برای سرعت بخشی به عملیات بخش تحت‌الارضی طرح، قرار است از خدمات دکل حفاری دیگری نیز استفاده شود که این دکل در آینده‌ای نزدیک پس از آماده‌سازی مقدمات لازم به میدان فروزان اعزام می‌شود و در سایر سکو‌های اقماری حفاری و تعمیرات برخی از چاه‌های میدان را آغاز می‌کند.

وی یادآور شد: تعداد چاه‌های جدید حفاری در طرح ۱۳ حلقه و سایر عملیات روی چاه‌ها تعمیراتی است.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: