bazarnews

کد خبر: ۹۴۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
بازارنیوز گزارش می‌دهد؛
در ماه‌های اخیر هشدار‌ها و محدودیت‌های اعمال شده از سوی نهاد‌های نظارتی کشور‌های مختلف مانند انگلستان و ژاپن برای بایننس و مدیرانش بدل به چالشی مهم شده است.
گروه بازاردیجیتال بازارنیوز- رضامؤیدی؛ در ماه‌های اخیر هشدار‌ها و محدودیت‌های اعمال شده از سوی نهاد‌های نظارتی کشور‌های مختلف مانند انگلستان و ژاپن برای بایننس و مدیرانش بدل به چالشی مهم شده است. در این بین این اخبار کاربران ایرانی صرافی بایننس که نگران مسدود شدن دارایی‌ها و بسته شدن حساب‌های خود هستند را بیش از همه نگران کرده است. اخبار همکاری‌های صرافی بایننس با شرکت‌های تحلیل داده‌های زنجیره بلوکی برای تطبیق فعالیت‌های خود با قوانین بین المللی باعث ایجاد موج جدیدی از نگرانی در میان معامله گران ایرانی رمزارز‌ها شده است.

با افزایش فشار‌ها و سخت گیری‌ها از سوی اقتصاد‌های بزرگی همچون ژاپن در مورد فعالت صرافی‌های رمزارز به نظر می‌رسد صرافی بایننس تصمیم گرفته است که به نحوی فعالیت‌های خود را با قوانین بین المللی و مورد پذیرش کشور‌های سراسر جهان انطباق دهد تا کمی از بار فشار‌ها کم کند.

حساسیت نهاد‌های نظارتی با تحقیقات مقامات آمریکایی برای کشف فعالیت غیرقانونی بایننس در این کشور آغاز شد. حدود دو ماه پیش منابع مختلف خبری گزارش دادند که کمیسیون معاملات آتی کالا در حال تحقیق در مورد صرافی رمزارز بایننس است. دلیل این بررسی احتمال فعالیت سرمایه گذاران آمریکایی در پلتفرم بین المللی بایننس عنوان شده بود که از قوانین آمریکا به کل ممنوع است.

افزایش فشار‌های حقوقی به صرافی بایننس و مخاطرات آن برای کاربران ایرانی
کمی بعدتر هم قانون گذاران ژاپنی به صورت رسمی به بایننس در ارتباط با فعالیت هایش در این کشور هشدار دادند. آژانس خدمات مالی ژاپن به چانگ پنگ ژانو، بنیانگذار و مدیرعامل صرافی بایننس، به دلیل فعالیت بدون مجوز در این کشور هشدار داد.

در آخرین مورد هم هفته گذشته مرجع راهبردی امور مالی انگلستان در اطلاعیه‌ای با نام بردن از شرکت بایننس اعلام کرد که این شرکت حق انجام هیچ گونه فعالیتی را بدون تأییدیه این نهاد ندارد و در حال حاضر هم فاقد مجوز از این نهاد است.

در نهایت بایننس که با هشدار‌های جدی مقامات کشور‌های مختلف روبه رو شده است، هفته گذشته به طور رسمی اعلام کرد که قصد دارد از راهکار انتقال اطلاعات تراکنش شرکت کانادایی سایفرتریس استفاده کند. این راهکار فنی به بایننس کمک می‌کند تا فعالیت‌های خود را با قانون انتقال اطلاعات گروه ویژه اقدام مالی مطابقت دهد.
 
پایان پیام//
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: