bazarnews

کد خبر: ۹۴۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶
بازارنیوز گزارش می‌دهد؛
درخواست مسدودسازی وب سایت ۱۴ صرافی رمزارز به کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ارسال شده است. گفته می‌شود که فعالیت غیرقانونی از جمله دلایل ارسال این درخواست‌ها است.
گروه بازاردیجیتال بازارنیوز- رضامؤیدی؛ گزارش‌های تازه حاکی از آن است که اوایل ماه گذشته، درخواست مسدودسازی وب سایت ۱۴ صرافی رمزارز به کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ارسال شده است. گفته می‌شود که فعالیت غیرقانونی از جمله دلایل ارسال این درخواست‌ها است.

در نامه‌ای که اوایل خرداد ماه به کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ارسال شده، دلیل این درخواست فعالیت غیرقانونی و بدون مجوز صرافی‌ها اعلام شده است. هم اکنون یکی از صرافی‌های رمزارزی به دلیل آنچه فعالیت غیر مجاز اقتصادی در حوزه رمزارز عنوان شده، مسدود شده است.

وب سایت ۱۴ صرافی رمز ارزی فیلتر می‌شوند
هر چند طی ساله‌ای گذشته صرافی‌های رمزارزی همیشه با تهدید فیلترینگ و مسدودسازی درگاه‌های خود مواجه بودند و برخی از آن‌ها در دوره‌های مختلف به صورت پراکنده فیلتر شده اند، اما دور جدید برخورد با صرافی‌های رمزارزی به اسفند ماه گذشته باز می‌گردد زمانی که رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در نامه‌هایی جداگانه به رئیس جمهوری، وزرای اطلاعات، اقتصاد، صمت و رئیس کل بانک مرکزی نسبت به هدایت سرمایه مردم به سمت معاملات رمزارز‌های خارجی هشدار داد و از آنان خواست تا مانع از خرید و فروش رمزارز به صورت ریالی شوند.

پس از این نامه مرکز ملی فضای مجازی به عنوان سیاستگذار این حوزه وارد عمل شد و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که رمزارز‌ها پشتوانه و تضمینی ندارند و تاکنون هیچ گونه تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه‌ها و سایت‌های فعال خرید و فروش رمزارز‌ها و بیت کوین گرفته نشده است.
 
پایان پیام/
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: