bazarnews

کد خبر: ۹۴۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
روحانی خبر داد؛
رئیس‌جمهور گفت: ضروری است اتصال کلیه سامانه‌ها بویژه سامانه گمرک به سامانه جامع تجارت تا پایان تیرماه نهایی شود.

به گزارش بازارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دویست و چهل و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه‌شنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد.

در ابتدای این جلسه وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت روند ورود، بارگیری و ترخیص کالاها به ویژه کالاهای اساسی به تفکیک بنادر کشور ارائه کرد.

بر مبنای گزارش وزیر راه و شهرسازی، ناوگان حمل و نقل در بخش ریلی و جاده‌ای تقویت شده و ظرفیت حمل و نقلی در جهت تسریع بارگیری و انتقال کالا از بنادر و گمرکات افزایش یافته است.

رئیس‌جمهور با اشاره به گزارش‌های تأمین کالاهای اساسی و افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل درجهت تسریع در انتقال کالا، گفت: همکاری همه دستگاه‌ها در جهت تسریع در ترخیص کالاهای موجود در گمرکات کشور ضروری است.

روحانی افزود: راه‌اندازی سامانه جامع تجارت کشور، ساختار لازم برای شفافیت و جلوگیری از معطلی کالا و ریشه کنی فساد و سو استفاده رانت جویانه را فراهم کرده است و ضروری است اتصال کلیه سامانه‌ها بویژه سامانه گمرک به سامانه جامع تا پایان تیرماه نهایی شود.

در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، همچنین رئیس جمعیت هلال احمر گزارشی از اقدامات این جمعیت برای تأمین بالگرد مورد نیاز ارائه کرد و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: