bazarnews

کد خبر: ۹۵۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
معاون اقتصادی رییس جمهوری افزود: بنابراین موعد‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم یعنی مواد ۵۷، ۸۰، ۱۱۰، ۱۱۶ و ۱۲۶ شامل تمدید یک ماهه می‌شوند و به تناسب آن به مهلت‌های رسیدگی به سنوات قبل هم یک ماه اضافه می‌شود.
محمد نهاوندیان از تمدید یک ماهه فرصت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی خبر دادو گفت: با توجه به اینکه پیک چهارم را پشت سر گذاشتیم و پیک پنجم شروع شده و بسیاری از شهرها قرمز شدند، امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهادی مبنی بر تمدید یک ماهه تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی مطرح شد چراکه با قرمز شدن وضعیت بسیاری از شهرها، ارایه اظهارنامه‌های مالیاتی دچار کندی و اختلال شد و بسیاری از کارکنان شرکت‌ها و موسسات محدودیت در تردد داشتند و امکان تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر وجود نداشت.

وی ادامه داد: سال گذشته هم این مدت زمان دو ماه تمدید شده بود و برای امسال هم اعضای اتاق ایران درخواست کردند که این تمدید تکرار شود. این موضوع در کارگروه‌های اقتصاد بررسی شد و امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمدید یک ماهه این مهلت زمانی به تصویب رسید.

معاون اقتصادی رییس جمهوری افزود: بنابراین موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم یعنی مواد 57، 80، 110، 116 و 126 شامل تمدید یک ماهه می‌شوند و به تناسب آن به مهلت های رسیدگی به سنوات قبل هم یک ماه اضافه می‌شود.

نهاوندیان تاکید کرد: امیدواریم با این اقدام برای شرکت‌ها و موسسات ایجاد شود تا در طول یک ماه حساب های خودرا ببندند و به وظایف قانونی خود عمل کنند. / ایلنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: