bazarnews

کد خبر: ۹۵۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
رییس کمیسیون انرژی مجلس از رهاسازی خروجی سد کرخه و دز برای تامین آب پایین دستی برای حل معضل جدی آب در برخی استان‌ها از جمله خوزستان با پیگیری رییس مجلس خبر داد.

فریدون حسنوند از رهاسازی خروجی سد کرخه و دز برای تامین آب پایین دستی خبر داد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود آب در برخی استان‌های کشور از جمله خوزستان از پیگیری مجلس شورای اسلامی برای حل این معضل جدی خبر داد.

وی با بیان این مطلب که با پیگیری های ریاست مجلس شورای اسلامی با وزارت نیرو و مصوبات این پیگیری ها اقدامات خوبی در دست اجراست، گفت: در راستای اجرای مصوبه اخیر مجلس با این وزارتخانه مبنی بر رهاسازی بیشتر خروجی آب کرخه و دز این سدها امروز با خروجی بیشتری برای تامین آب پایین دستی باز می شوند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این مصوبه قرار است امروز خروجی سد کرخه به ۱۶۰ و سد دز به ۱۴۰ متر مکعب برسد.

به دلیل خشکسالی های اخیر و پایین آمدن دبی آب در برخی استان ها تا صد متر بسیاری از رودخانه ها،چشمه ها و قنات ها خشک و این استانها را با بحران جدی کمبود آب مواجه ساخته است.

همچنین بسیاری از سدهای پایین دستی هم با کاهش جدی ذخیره آب مواجه هستند که افزایش خروجی سدهای بالادستی می تواند تا حدودی کمبود ذخیره آب این استانها را مرتفع کند./  خانه ملت

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: