bazarnews

کد خبر: ۹۵۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
درگفتگو با بازار نیوز مطرح شد؛
عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران ضمن اشاره به دوچندان شدن مشکلات اقتصادی کسبه در ایام کرونا خاطر نشان کرد: متاسفانه علیرغم بی توجهی به مطالبات اقتصادی اصناف، در این چند ماهه گذشته از شروع واکسیناسیون‌ها  دولت هیچ سهمیه واکسنی برای اصناف وکسبه تعین نکرده است.

گروه کار و تعاون بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «ابراهیم درستی» عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز به تعطیلی بازار واصناف تهران در 6 روز آینده اشاره و ضمن تاکید بر مشکلات کسبه در این تعطیلی‌ها گفت: متاسفانه کسبه و فعالین اصناف طی این سال ها به دلیل شیوع کرونا متحمل ضرر های هنگفتی شده اند و در واقع این وضع نابسامان از بهمن 98 به وقوع پیوسته است.

عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران افزود: دولت و سازمان امور مالیاتی در چنین شرایط بحرانی که کسبه در حال دست و پنجه نرم کردن به آن هستند درک درستی از وضعیت نداشته است و تا کنون ، دولت و سازمان امور مالیات کشور فشار هایی را بر روی کسبه وارد کرده اند.

وی ادامه داد : با وجود تمام ضررهایی که کسبه در سال ۹۹ تجربه کرده اند اما سازمان امور مالیاتی حتی یک قدم هم از اخذ مالیات از کسبه و اصناف عقب‌نشینی نکرده و ما  شاهد رشد ۱۲ درصدی نرخ مالیات ها  بوده ایم.

 درستی اذعان کرد :  باید در دولت جدید رویکردی تازه در ساختار سازمان امور مالیاتی کشور صورت بپذیرد؛ به نظر بنده این سازمان در اولویت نخست باید به دنبال فرار مالیاتی باشد ،کسب مالیات از افرادی و کسبه ای که مکان و پیشه مشخصی دارند باید اولویت های بعدی سازمان امور مالیاتی کشورباید قرار گیرد.

 عضو اتاق اصناف تهران خاطر نشان ساخت : اکنون با یک برسی جزئی از وضعیت بازار های تهران متوجه می شویم که کرونا تاثیرات منفی را بر بازار کسب و کار گذاشته است؛ اگردر سال ۹۹  دولت بنا داشت مالیات بگیرد، باید ابتدا اصنافی مانند داروخانه‌ها ،فروشگاه های زنجیره ای، بنکداری ها و دیگر از اصنافی که در ایام کرونا در درجه نخست قرار داشتند مدنظر قرار می داد.

 وی تاکید کرد : با وجود شرایط کرونایی و تاثیرات منفی این بیماری بر روی اقتصاد کشور، اخذ مالیات از تمامی اصناف کمی بی انصافی به نظر می‌رسید و دولت باید با این موضوع کمی واقع بینانه برخورد می کرد.

 درستی همچنین  متذکر شد:تاکنون روئسا و اعضای برخی از اصناف نسبت به وضع موجود و رویکردهای دولت اعتراضاتی‌داشته اند اما متاسفانه دولت تاکنون به این مطالبات بی توجه بوده و این افراد با چالش های سنگینی نظیر هزینه اجاره مغازه، مسکن و دستمزد کارگر روبه‌روبوده اند.

عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران اضافه کرد: علاوه بر این نکته ای که وجود دارد این است که سازمان امور مالیاتی در یک اقدام غیر قابل توجیه در شرایط کرونایی ۱۲ درصد نرخ مالیات از اصناف را اضافه کرده و این در حالی است که این اقدام بدون مشورت از سوی اعضای اصناف انجام شده است.

 دولت توجهی برای واکسیناسیون کسبه ندارد

درستی در ادامه به موضوع واکسیناسیون کسبه و کارمندان اتحادیه ها اشاره کرد و گفت: نکته دیگری که وجود دارد این است که متاسفانه در ایام کرونا بسیاری از کسبه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باختند اما دولت توجه خاصی به این موضوع نداشته است.

 وی در آخر خاطر نشان کرد: ما در این چند ماهه گذشته حتی از دولت درخواست کردیم که برای بازرسان و کارمندان اتحادیه ها سهمیه واکسنی در نظر بگیرد اما تاکنون که با شما صحبت می کنم دولت هیچ جوابی در این خصوص به ما نداده است.

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: