bazarnews

کد خبر: ۹۵۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
مدیرکل شرکت غله و بازرگانی استان همدان از خرید تضمینی ۱۵۷ هزار و ۵۱۶ تن گندم در این استان خبر داد و گفت:مقدار خرید تضمینی گندم تا الان نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد کاهش داشته است.
مسعود بکایی اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا روز گذشته ۱۵۷ هزار و ۵۱۶ تُن گندم را به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری کردیم.

بکایی تصریح کرد: در میان شهرستان‌های استان، بیشترین خرید تضمینی گندم با ۳۸ هزار و ۶۸۵ تُن، مربوط به شهرستان رزن و پس از آن شهرستان اسدآباد با ۳۲ هزار و ۷۴۰ تُن، بوده است.

وی ادامه داد: هزار و ۵۳۷ تن از این گندم‌ها توسط مراکز دولتی، ۳۲ هزار و ۵۹۴ تن توسط کارخانجات آرد، ۷۹ هزار و ۵۶۳ تن توسط توسط سیلو‌های بخش خصوصی و ۵۲ هزار و ۴۴۲ تن توسط تعاونی‌های روستایی خریداری شده‌است.

بکایی خاطرنشان کرد: مقدار خرید تضمینی گندم تا الان نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد و نسبت به میانگین ۹ سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل شرکت غله و بازرگانی استان همدان با بیان اینکه ۵۶.۱۵ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است، گفت: ۲۶ تیرماه آخرین تاریخ واریز وجه کشاورزان گندمکار بود که به بانک ارسال شده است.

بکایی در رابطه با خرید تضمینی کلزا در استان، اظهار کرد: از ابتدای سال تا الان ۹۶۲ تُن کلزا به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده که هزینه ۶۶.۳ درصد آن به کشاورزان پرداخت شده است.
/ ایسنا
برچسب ها: کاهش ، خرید تضمینی ، گندم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: