bazarnews

کد خبر: ۹۵۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳
مقامات سه برند برتر شرکت آلمانی فولکس واگن درباره تشدید بحران جهانی کمبود تراشه برای صنعت خودروسازی در ماه‌های آینده هشدار دادند.
مقامات سه نام تجاری برتر شرکت آلمانی فولکس واگن روز جمعه درباره تشدید بحران جهانی کمبود تراشه برای صنعت خودروسازی در ماه‌های آینده هشدار دادند.

الکساندر سیتز، مدیر مالی نام تجاری فولکس واگن، گفت: اگرچه نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد مشکلات عرضه قطعات نیمه رسانا و تراشه در حال کاهش است، اما پیش بینی می‌کنیم از نظر عرضه، سه ماهه سوم بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

فولکس واگن روز پنجشنبه اعلام کرده بود که به دلیل بحران کمبود تراشه، تولید خود را از دست داده است. این بحران که در پایان سال ۲۰۲۰ به صنعت خودرو ضربه سختی وارد کرد، موجب کاهش تولید شش رقمی این شرکت شده است.

با این وجود، فولکس واگن موفق شد سود‌های بی سابقه‌ای را برای نیمه اول سال ۲۰۲۱ به ثبت برساند و تراشه‌های خود را به خودرو‌های پورشه و آئودی که سوددهی بالایی دارند، اختصاص دهد. تراشه یکی از اجزای اصلی خودرو‌های مدرن است.

لوتز مسکه، مدیر مالی پورشه، نیز گفت: با وجود همه این موفقیت ها، بهتر است که واقع گرا باشیم. چرا که صرف نظر از عدم قطعیت همه گیری ویروس کرونا، ادامه وضعیت پرتنش در بازار نیمه رسانا می‌تواند در سه ماهه سوم قابل توجه باشد.

فولکس واگن، که همراه با رقیبان خود یعنی شرکت دایملر Daimler، بی ام و BMW، جنرال موتورز GM و فورد Ford دچار این بحران شده است، روز پنجشنبه اعلام کرد که وضعیت را به خوبی مدیریت کرده است، اما نسبت به "برخی تأثیرات" در سه ماهه سوم تا سپتامبر هشدار داد.

آئودی، سودده‌ترین برند فولکس واگن، روز جمعه گفت نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد ماه‌های آینده عرضه تراشه با وضعیت بحرانی همراه خواهد بود.

این شرکت گفت: آئودی به شدت روی اقدامات جبرانی کار می‌کند، اما با توجه به ادامه (بحران) کمبود تراشه، انتظار نمی‌رود که در طول سال تولید از دست رفته را به طور کامل جبران کند.
/تسنیم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: