bazarnews

کد خبر: ۹۵۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تصویب و ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۴۰۰ توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار امیدواری کرد با ابلاغ و تخصیص بودجه‌های مشوق‌های صادراتی توسط سازمان برنامه و بودجه، حمایت و تشویق صادرکنندگان در جهت کاهش هزینه‌های حضور در بازار‌های هدف و افزایش قدرت رقابت‌پذیری صادرکنندگان استمرار یافته و شرایط مساعدتر و آسان تری برای آنان فراهم شود.
بنا به اعلام روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری گفت: گسترش حمایت از صادرات به کشور‌های همسایه و استفاده از ابزار‌های تشویقی به منظور حضور در بازار اتحادیه اوراسیا از رویکرد‌های بسته حمایت از صادرات غیرنفتی بوده و تلاش می‌شود تا حمایت‌ها به گونه‌ای باشد که با استمرار حمایت از زیرساخت‌های صادراتی بخش بزرگتری از صادرکنندگان مورد حمایت قرار گیرند.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در مجموع بیش از ۹۰۰۰میلیارد ریال بودجه جهت پرداخت مشوق‌های صادراتی در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال۱۴۰۰در نظر گرفته شده است که در قالب ۱۳سرفصل و در سقف اعتبارات تخصیصی به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.

وی گفت: همچنین مبلغ ۴۰۰۰میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی و با نرخ ترجیحی به صادرکنندگان تخصیص پیدا خواهد کرد. / میزان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: