bazarnews

کد خبر: ۹۵۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی گفت: همسو با افزایش نرخ دلار، قیمت تلفن همراه در بازار‌های داخلی افزایش یافته است.
این روز‌ها شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار تلفن همراه هستیم که البته مهم‌ترین عامل این موضوع را افزایش نرخ دلار در کشور می‌توان دانست.

او افزود: قیمت دلار به طور مستقیم بر روی قیمت بسیاری از محصولات تاثیر گذار است، به خصوص محصولاتی که از کشور‌های خارجی وارد ایران می‌شوند، بنابراین تلفن همراه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی بیان کرد: یکی دیگر از دلایلی که در افزایش قیمت تلفن همراه در بازار‌های داخلی تاثیر گذاشته، مسئله وارد نشدن یکی از برند‌های چینی تلفن همراه به کشور است.

محبی ادامه داد: از حدود ۳ هفته گذشته از ورود این برند چینی به کشور جلوگیری شد؛ چراکه بر اساس اظهارات سازمان ملی استاندارد، این برند به شماره‌های ضروری در ایران مانند پلیس و اورژانس تماس برقرار نمی‌کند.

او در پایان تصریح کرد: با جلوگیری از واردات این برند چینی به کشور، مشتریان این برند در بازار‌های ایرانی رو به دیگر برند‌ها برده‌اند که همین افزایش تقاضا نیز موجب افزایش قیمت‌ها در بازار‌های داخلی شده است.
/باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: