bazarnews

کد خبر: ۹۵۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی عملیات اجرایی احداث گاوداری ۶ هزار رأسی در بخش نهاوند را آغاز کرد.
پیش از ظهر چهارشنبه در مراسمی با حضور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین اجتماعی، مدیر عامل شرکت کشت و دامداری فکا، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران محلی عملیات اجرایی احداث گاوداری ۶ هزار راسی در قهاوند آغاز شد.

فرماندار شهرستان همدان در این مراسم گفت: در راستای ایجاد توازن منطقه‌ای یکی از طرح‌های در دست اجرا در بخش شراء همین طرح است که اشتغالزایی ۴۳۰ نفر و رونق تولید را در منطقه بدنبال دارد.

محمد علی محمدی افزود: کلنگ زنی این طرح همزمان با هفته دولت در شهریور ماه سال گذشته انجام شده بود، اما بدلایلی اجرایی نشده بود که با پیگیری نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی این کار به سرانجام رسید.

وی با اشاره به ضرورت زمانبندی مشخص برای اجرای طرح عنوان کرد: برای تامین زیر ساخت‌ها و هر گونه همکاری مورد نیاز در اجرای طرح آمادگی کامل داریم.

مجتمع کشت و صنعت یاس طرح مهم دیگری است که در این بخش در دست اجرا قرار دارد

محمدی افزود: مجتمع کشت و صنعت یاس طرح مهم دیگری است که در این بخش در دست اجرا قرار دارد و موارد لازم را در این راستا به صورت هفتگی و ویژه پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی طرحی هستیم که بعد از دو سال پیگیری به نتیجه رسیده و علیرغم کلنگ زنی در سال گذشته با تغییرات مدیریتی در شرکت سرمایه گذاری تامین از لیست پروژه‌ها حذف شده بود.

حمیدرضا حاج بابایی افزود: اقدامات قابل توجهی در این بخش به انجام رسیده و در حال انجام است که می‌تواند در ایجاد تحول و رفع محرومیت آن موثر باشد.

وی اضافه کرد: احداث گاوداری ۶ هزار راسی شستا با سرمایه گذاری ۵۶۵ میلیارد تومان، اختصاص ۳۴۷ میلیارد تومان اعتبار به منظور احداث راه مرادبلاغی و اتصال مسیر خودرو‌های عبوری جنوب کشور به آزادراه، احداث استخر و چند طرح دیگر از جمله این اقدامات است.

تجهیز کارگاه و آغاز عملیات اجرایی این مجتمع دامپروری
مدیر عامل شرکت کشت و دامداری فکا نیز از تجهیز کارگاه و آغاز عملیات اجرایی این مجتمع دامپروری خبر داد و گفت: برای احداث این مجموعه زمانبندی ۱۵ ماهه تا بهره برداری پیش بینی کردیم.

هادی زیدی جودکی افزود: این گاوداری ۶ هزار راسی با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ تن شیر و سه هزار راس دام مولد ۱۳۰ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد.

وی اشتغالزایی غیر مستقیم طرح را حدود ۳۰۰ نفر برآورد کرد و افزود: تولید قابل توجه علوفه در این منطقه از جمله موارد قابل توجه در جانمایی طرح بوده است که در تولید محصولات کشاورزی این بخش نیز تاثیر گذار است.

جودکی اظهار کرد: شرکت شستا با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه رونق تولید، تولید سالیانه یک میلیون تن شیر را با هدف اصلاح و بهبود سرانه مصرف شیر در کشور مد نظر قرار داده است.
/بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: