bazarnews

کد خبر: ۹۵۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
به گفته رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، ثبت سفارشات در تهران، در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد رشد داشته که با توجه به سهم ۸۴ درصدی مواد اولیه، کالا‌های واسطه تولید و ماشین آلات خط تولید از واردات، نشان دهنده برنامه ریزی واحد‌های تولیدی برای افزایش واردات مواد اولیه برای تامین بازار داخل و صادرات است.
از ورود بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ پرونده ثبت سفارش در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۹ هزار پرونده تائید شده است.

به گفته وی ۱۷ درصد از پرونده‌های وارد شده توسط کارشناسان در دست بررسی است، ۷۰ درصد آن تائید و مابقی اعلام نظرن‌هایی نشده است.

رضائی ثمرین با بیان اینکه ارزش کل موارد تائید شده بالغ بر۶۰۶۱ میلیون یورو است، گفت: ۸۴ درصد از کالا‌ها مواد اولیه، کالا‌های واسطه تولید و ماشین آلات خط تولید بوده است.

همچنین به گفته این مقام مسئول ثبت سفارشات چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد رشد داشته که نشان دهنده برنامه ریزی واحد‌های تولیدی برای افزایش واردات مواد اولیه برای تامین بازار داخل و صادرات است.
/ایسنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: