bazarnews

کد خبر: ۹۵۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
اخلاقی، سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان سمنان از پرداخت ۷۳۸ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۷۳۹ میلیارد ریال از ابتدای سال ۹۹تاکنون خبر داد.
محمد اخلاقی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۹تاکنون تعداد ۷۳۸ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۷۳۹ میلیارد ریال در زمینه اشتغال روستایی و شهری و همچنین ۷۹۰ فقره تسهیلات ضروری به مبلغ ۷۴ میلیارد ریال پرداخت شده است، تاکید کرد: یکی از مهمترین اهداف صندوق در طی سال‌های گذشته حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه بوده است و در این راستا صندوق بعنوان بازوی اشتغال دولت در حوزه شهری و روستایی تاکنون تسهیلات چشمگیری را پرداخت کرده است.

وی افزود: برای ترغیب در حوزه روستایی در پنج محور ورود پیدا کردیم که شامل روستای بدون بیکار «هر روستا یک محصول، هرخانه یک کارخانه» صندوق‌های خرد محلی – نهاد‌های حمایتی و نهاد‌های غیر حمایتی است و در این خصوص وام‌های کم بهره به واجدان شرایط و متقاضیان تسهیلات استان سمنان تزریق شده است.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان سمنان گفت: پیرامون پرداخت تسهیلات به افراد جویای کار با عنایت به تنوع تفاهم نامه‌ها با سازمان‌های مختلف، مشکل جهت پذیرش طرح جدید نداریم و حتی از سرمایه گذاران خارج از استان برای ورود و سرمایه گذاری استقبال می‌شود همچنین در راستای اجرای برنامه‌های پیشگیری از انتشار کووید ۱۹ ضمن تشکیل و تدوین برنامه‌های آموزشی و ابلاغ دستورالعمل‌ها برای پرسنل و همکاران استان، نسبت به امهال تسهیلات پرداخت شده از شش تا ۹ ماه برای وام گیرندگان در معرض آسیب و آسیب دیده از ویروس کرونا مانند: اقامتگاه‌های بوم گردی، رستوران ها، باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه و... کرده است.

اخلاقی افزود: درخصوص طرح‌های حمایتی صنوف از طریق ایجاد میانگین تا سقف ۱.۵ برابر معدل باسقف بازپرداخت ۶۰ ماهه در قالب خرید تجهیزات و سرمایه در گردش بستر‌های مناسب فراهم و مهیا است از سوی دیگر با عنایت به تفاهم نامه منعقده فی مابین صندوق کارآفرینی امید و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خبرنگاران و اصحاب رسانه میتوانند با مراجعه به سایت تحفه نسبت به درخواست تسهیلات قرض الحسنه اقدام کنند.
/بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: