bazarnews

کد خبر: ۹۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
سخنگوی صنعت برق گفت: در صورتی که هموطنان در ساعات بین ۱۲ تا ۱۸ که اوج بار روزانه است و ۲۰ تا ۲۳ که پیک شبانه است، مصرف خود را با خاموش کردن روشنایی‌های اضافی و تنظیم دما روی ۲۵ درجه کاهش دهند، امکان تامین برق برای همه هموطنان فراهم خواهد شد.
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در پی بروز افزایش شدید مصرف برق و بروز خاموشی برق گفت: پیرو اطلاعیه و هشدار‌های قبلی، با توجه به افزایش دما، در هفته جاری شاهد افزایش مصرف برق قابل توجهی هستیم.

سخنگوی صنعت برق افزود: روز دوشنبه نیاز مصرف برق به ۶۵ هزار و ۷۰۰ مگاوات رسید و با توجه به این که محدودیت‌هایی که در تولید برق نیروگاه‌های برق آبی داشتیم، امکان جایگزینی و تامین برق مورد نیاز توسط نیروگاه‌های حرارتی وجود نداشت.

وی افزود: اگرچه صنایع عمده و بزرگ، همکاری خوبی با صنعت برق داشتند، اما لازم است که سایر هموطنان در بخش‌های خانگی و تجاری نیز به منظور جلوگیری از قطعی برق، با صنعت برق همکاری داشته باشند.

رجبی گفت: در صورتی که هموطنان در ساعات بین ۱۲ تا ۱۸ که اوج بار روزانه است و ۲۰ تا ۲۳ که پیک شبانه است، مصرف خود را با خاموش کردن روشنایی‌های اضافی و تنظیم دما روی ۲۵ درجه کاهش دهند، امکان تامین برق برای همه هموطنان فراهم خواهد شد.
/دانشجو
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: