bazarnews

کد خبر: ۹۵۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳
علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس گفت: در فرایند خصوصی سازی باید به سرمایه‌های واقعی مردم بها داده شود و هر فردی که سرمایه بیشتری بیاورد، باید سود بیشتری بگیرد.
علی بابایی کارنامی  با تاکید بر توجه حاکمیت به امر خصوصی سازی، اظهار داشت: خصوصی سازی جزو منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی است و هیچ دولتی حق ندارد از مدار خصوصی سازی خارج شود.

وی بیان کرد: متاسفانه رانت بازی و فامیل بازی برخی از افراد مانع از این شده است که تاکنون خصوصی‌سازی و واگذاری‌ها به معنای واقعی کلمه عملیاتی شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معمولاً می‌بینیم که برخی از دولت‌ها و وزرای آنان گزارش‌های بسیار خوبی درباره فرآیند واگذاری و خصوصی سازی به دستگاه‌های نظارتی از جمله مجلس شورای اسلامی ارائه می‌دهند، اما در عمل تن به خصوصی سازی واقعی نمی‌دهند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده معتقدم که سازمان تامین اجتماعی دولتی نیست و ۱۰۰% خصوصی است و سهام آن برای کارگران است. الان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است و دولت باید بدهی این سازمان را هر چه سریعتر پرداخت کند.

بابایی کارنامی گفت: معمولا در سازمان تامین اجتماعی، اعضای هیئت مدیره‌ای در نظر گرفته می‌شود که با اقدامات خلاف قانون خود حیاط خلوت برخی از افراد سیاسی می‌شوند. متاسفانه برخی از روسای جمهور ما از جمله روحانی به صورت مستقیم در سازمان تامین اجتماعی و شستا و انتصابات شان دخالت داشتند.

وی تاکید کرد: این در حالی است که طبق قانون، رئیس‌جمهور هیچ اختیاری در عزل و نصب مسئولان سازمان تامین اجتماعی نباید داشته باشد و قانون این اجازه را نمی‌دهد. اگر رئیس‌جمهور قانون‌مدار باشد، نباید این کار را انجام دهد.

بابایی کارنامی اظهار داشت: سه سال است که رئیس سازمان تامین اجتماعی دستور جلسه مجمع شستا را امضا نمی‌کند و رئیس سازمان تامین اجتماعی در توضیح این مسئله می‌گوید که از روز اول روحانی با شریعتمداری توافق کردند انتصاب‌های مستقیم شستا و دیگر اقدامات مهم در آنجا را شریعتمداری امضا کند.

وی گفت: اگر خصوصی‌سازی با این شرایط انجام شود که دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها اختیار نداشته باشند، ما با آن مخالف هستیم. اما اگر خصوصی‌سازی بر طبق قانون و با دادن اختیارات وسیع و راهبردی به دستگاه‌ها باشد، آن را قبول داریم.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در فرایند خصوصی سازی باید به سرمایه‌های واقعی مردم بها داده شود و هر فردی که سرمایه بیشتری بیاورد، باید سود بیشتری بگیرد نه اینکه فردی پول کمتری را سرمایه‌گذاری کند، اما با رانت پول مفت و سود بیشتری بگیرد.

/بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: