bazarnews

کد خبر: ۹۶۰۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
استاندار تهران با بیان اینکه تست کرونا تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفته است، گفت: باید ترغیب کنیم هر کس علائم دارد تست بدهد تا برای شناسایی به موقع افراد اقدام شود.
انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران افزود: پزشکان در شرایط سختی بیش از ۵۵۰ روز است که تمام ظرفیت و توان خود را به کار گرفتند تا سلامت و آرامش را به مردم بازگردانند که باید از همه آن‌ها قدردانی کنیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان سلامت، مدافعان حرم و شهیدان دولت رجایی و باهنر گفت: سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای دارد که بحث سلامت بحث یک وزارتخانه و دستگاه نیست و مربوط به همه ارکان حاکمیت است و تمام ارکان باید برای ارتقاء و حفظ سلامت همکاری کنند.

استاندار تهران ادامه داد: نیروی انتظامی از بدو شیوع این بیماری تا به امروز همه ظرفیت خود را به کار گرفته و شبانه روزی نسبت به کنترل تردد‌ها اقدام کرده است ضمن اینکه باید از همکاری اصناف که همیشه پیشقدم شده اند، قدردانی کنیم.

وی گفت: آمار و ارقام نشان داد بعد از ۹ هفته، تعداد بیماران سرپایی با کاهش مواجه شده؛ تست‌های PCR تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و نگرانی‌ها برای بار مالی ناشی از این کار از دوش دانشگاه‌های علوم پزشکی برداشته خواهد شد، چون فردی که به خاطر نداشتن توان مالی، از انجام تست سر باز می‌زد بسیار خطرناک بود.

محسنی بندپی با تاکید بر اینکه سوش جدید لامبدا قدرت و بیماری زایی و سرایت بیشتری دارد، افزود: از فرمانداران درخواست می‌کنم ستاد مقابله با کرونای شهرستان‌ها را با ساختار صحیح شکل بدهند تا نسبت به مهار بیماری و کاهش سرایت اقدام کنیم.

استاندار تهران گفت: از سوی دیگر باید نسبت به شناسایی سوله‌های نزدیک به بیمارستان‌ها همانند آنچه در بهارستان و اسلامشهر شکل گرفته است، اقدام شود.

وی ادامه داد: آماده بودن و تمهید موثر ما را از نگرانی و دلهره در می‌آورد.

محسنی بندپی با بیان اینکه امیدواریم موج بعدی وجود نداشته باشد، اما اگر هم آمد باید آمادگی لازم را داشته باشیم، گفت: کارگروه‌های طرح شهید سلیمانی شکل گرفته است و امیدواریم در جلسه آینده گزارش اقدامات ارائه شود.

/بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: