bazarnews

کد خبر: ۹۶۰۴۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران گفت: صنعت مرغداری به دلیل تعطیلی تالار‌ها و سالن‌های پذیرایی ۳۰ تا ۴۰ درصد بازار‌های مصرف را از دست داده است.
عطاء الله حسن زاده میزان تولید و جوجه ریزی مرغ را در کشور را حدود ۱۱۵ میلیون قطعه و در مازندران ۱۲.۵ میلیون قطعه ذکر کرد و گفت: به دلیل شرایط کرونایی و تعطیلی تالار‌ها و مراکز پذیرایی ۳۰ تا ۴۰ درصد بازار مصرف را از دست داده ایم.

وی با اظهار اینکه مرغداران به رغم مشکلات فراوان و بالابودن قیمت جوجه‌های یکروزه مشغول تولید هستند، افزود: اگر مرغدار با قیمت مصوب مرغ را عرضه نکند با محدودیت‌هایی در جوجه ریزی مواجه می‌شود.

وی با تاکید براینکه دیواری کوتاه‌تر از مرغداران پیدا نمی‌شود، افزود: در گذشته وضعیت کنونی صنعت مرغداری را هشدار داده بودیم که متاسفانه توجه‌ای به این مسائل برای تنظیم و تعدیل قیمت جوجه‌های یکروزه نشده است.

حسن زاده یادآور شد: مرغدار با هزار گرفتاری و با قیمت بالا اقدام به تهیه جوجه می‌کند تا به تولید پایدار آسیب نرسد و باید امنیت خاطر را برای مرغداران فراهم کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد با آمدن وزیر جدید و ابلاغ سیاست‌های جامع، بتوانیم از ظرفیت‌های صنعت مرغداری که دارای ظرفیت صادارات ۱۵ درصدی است استفاده شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران یادآور شد: سیاست‌های جدید وزارتخانه‌های تابعه باید در جهت اشتغالزایی، امنیت تولید، رفاه مصرف کننده و تولیدکننده باشد تا بتوانیم از ظرفیت صادراتی مرغ نیز بهره گیری کنیم.

وی یادآور شد: متاسفانه امروز به دلیل برخی سیاست ها، دغدغه التهاب قیمت مرغ را در بازار داریم و باید به این دغدغه‌ها پایان داد.

/بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: