bazarnews

کد خبر: ۹۶۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
دولت کوبا به بانک مرکزی این کشور اجازه داده استفاده از ارز‌های مجازی را به خاطر منافع اجتماعی و اقتصادی قانونی اعلام کند.
طبق قطعنامه‌ای که در روزنامه رسمی کوبا منتشر شده است، دولت این کشور رسماً ارز‌های مجازی را برای پرداخت می‌پذیرد.

در این قطعنامه آمده است بانک مرکزی کوبا می‌تواند استفاده از ارز‌های مجازی را به خاطر منافع اجتماعی و اقتصادی مجاز اعلام کند.

البته بانک مرکزی کوبا یک سری قوانین برای استفاده از این ارز‌های مجازی در داخل کشور وضع می‌کند و اعطای مجوز به تامین‌کنندگان خدمات مربوط به این ارز‌ها را کنترل خواهد کرد. این قطعنامه همچنین هشدار می‌دهد که عملیات‌های مربوط به ارز‌های مجازی نباید شامل فعالیت‌های غیرقانونی شوند.

با توجه به سخت‌تر شدن استفاده از دلار آمریکا در کوبا به خاطر تشدید تحریم‌ها علیه این کشور در زمان ریاست جمهوری ترامپ، ارز‌های مجازی طی ماه‌های اخیر در میان مردم این کشور محبوب شده‌اند. مردم کوبا به خاطر تحریم‌های آمریکا به امکانات ویزا و مسترکارت دسترسی ندارند. وسترن یونیون، بزرگترین مرکز خدمات انتقال پول در دنیا هم انتقال دلار به کوبا را در نوامبر سال گذشته میلادی متوقف کرد.

السالوادور اولین کشور دنیا بود که در سال جاری میلادی ارز‌های مجازی را قانونی اعلام کرد. مجلس این کشور بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفته است و این قانون از ماه آینده میلادی اجرای خواهد شد.

/تسنیم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: