bazarnews

کد خبر: ۹۶۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
نایب رئیس اتاق اصناف تهران ضمن اعلام شروع واکسیناسیون اصناف تهران از روز های آینده گفت: درحال حاضر انتظار همه اصناف از دولت جدید این است که اصناف تمامی استان‌ها را در غالب یک طرح کلان کشوری واکسیناسیون کند.

گروه کار و تعاون بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «ابراهیم درستی» نایب رئیس اتاق اصناف تهران در گفتگو با بازارنیوز به شروع واکسیناسیون اصناف تهران اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون اعضای اصناف تهران پس از پیگیری‌های متعدد به سرانجام رسیده و قرار است این عمل از این هفته اجرا شود.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران افزود: درحال حاظر واکسیناسیون اصناف تهران به مراتب خیلی دیر شروع شد چرا که طی دو سال اخیر بسیاری از کسبه به این ویروس مبتلا شدند و متاسفانه تعداد زیادی هم بر اثرابتلا فوت کرده اند.

وی ادامه داد: اکنون برای مرحله نخست این واکسیناسیون، اصناف آسیب‌پذیر و بازرسان اتاق اصناف در اولویت نخست قرار دارند و پس از اجرای مرحله نخست واکسیناسیون، در مراحل بعدی اصنافی که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در دسته‌های شغلی دوم و سوم قرار گرفته اند، واکسن دریافت می‌کنند.

درستی در ادامه به بازه زمانی واکسیناسیون اصناف تهران اشاره کرد و گفت: درحال حاضر ۱۳۸ اتحادیه در استان تهران وجود دارد و اعضای تحت پوشش این اتحادیه‌ها آماری بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر است، البته باید خاطرنشان کرد که این رقم شامل کسبه‌ای می‌شود که داری پروانه کسب هستند؛ علاوه بر این با احتساب بازرسان و کارمندان اتحادیه‌ها، تعداد افراد مد نظر قرار داده شده برای واکسیناسیون اصناف تهران عددی بالغ بر ۶۰۰ هزارنفر تخمین زده شده است.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه تاکید کرد: اکنون انتظار همه اصناف این است که پس از اتمام واکسیناسیون اصناف تهران، دولت سازوکاری را تدوین کند که در آن واکسیناسیون اتاق اصناف تمامی استان‌ها در غالب یک طرح کلان کشوری اجرا شود.
 
پایان پیام//
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: