bazarnews

کد خبر: ۹۶۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تنظیم بودجه ۱۴۰۱ را بر اساس مقتضیات کشور، اسناد بالادستی و توجه ویژه به برنامه در دستور کار داریم.
بنابر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه، مسعود میرکاظمی در اولین نشست با روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها که به صورت مجازی برگزار شد؛ شرکت کرد و گفت: منابع طبیعی فراوان، افراد تحصیلکرده و جوان میتوانند در وضعیت اقتصادی کشور تحول اساسی ایجاد کنند لذا باید از جوانان برای تحول اقتصادی در کشور استفاده کنیم.

وی در ابتدای نشست گفت: تنظیم بودجه ۱۴۰۱ را بر اساس مقتضیات کشور، اسناد بالادستی و توجه ویژه به برنامه در دستور کار داریم.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: میرکاظمی با بیان اینکه بودجه، شکل دهنده اقتصاد و ضمانت کننده اهداف عالی کشور است افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری و اسناد بالا دستی، تاکید بر تغییر ساختار و اثربخش کردن بودجه دارند؛ لذا ادامه روند فعلی به مصلحت کشور نیست و باید در ساختار بودجه بازنگری شود.

میرکاظمی گفت: شروع دولت سیزدهم بهترین فرصت است تا ایده‌های منطبق بر اسناد را به روش‌های اجرایی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در شرف تدوین برنامه هفتم توسعه هستیم افزود: تغییر، یک ضرورت است و این تغییر باید عاقلانه و همراه با برنامه باشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه ما میتوانیم منابع را اثربخش کنیم ادامه داد: در سیاست اقتصاد مقاومتی استفاده بهینه از منابع تاکید شده است.

میرکاظمی ادامه داد: هرجای کشور موضوعات با حساسیت دنبال شده و مشکلات مورد رصد و پیگیری قرار گرفته به نتیجه مطلوب رسیده‌ایم. در برنامه ۱۴۰۱ تاکید اصلی بر تحقق رشد اقتصادی است و سهم هر یک از بخش‌ها را مشخص و برای آن منبع درنظر میگیریم بطوریکه قابل رصد و متضمن تحقق اهداف عالی اقتصاد باشد.

وی با بیان اینکه در برنامه و بودجه سال آینده حساسیت روی درآمد نیز افزایش خواهد یافت، ادامه داد: باید مدیران ما نسبت به درآمد دستگاهها، استان و شهرستان‌ها حساس باشند و هنر مدیر این است که جذب منابع کند. انجام برخی پروژه‌ها در سطح کشور میبایست از طریق فاینانس داخلی و خارجه صورت گیرد و همه در قبال این برنامه مسئولیت مییابند.

میرکاظمی با بیان اینکه اولویت اول کشور درستشدن اقتصاد است؛ ادامه داد: حتما باید به گون‌های حرکت کنیم که فشار زندگی مردم کمتر شود. باید درآمد خانوار را بالا ببریم و ما میتوانیم منابع را اثربخش کنیم و این به دست شما همکاران در سازمان انجام می‌شود.

بنابر این گزارش، در پایان این نشست که با حضور روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها به صورت مجازی برگزار شد تعدادی از روسای استان‌ها با اشاره به مشکلات موجود راهکار‌هایی را برای پیشبرد برنامه‌های سازمان ارائه کردند.

/میزان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: