bazarnews

کد خبر: ۹۶۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۸
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، تامین واکسن کرونا را از اولویت‌های این وزارتخانه ذکر کرد و گفت: از همکاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال می‌کنیم.
نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران بعداز ظهر دوشنبه به میزبانی امیر عبداللهیان، معاون دیپلماسی اقتصادی و مدیران کل وزارت امور خارجه برگزار شد.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، روسا و اعضای اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران و کشور‌های همسایه و همچنین برخی کشور‌های مهم طرف تجاری کشورمان مدعوین این نشست در وزارت امور خارجه بودند.

شافعی ضمن تشکر از وزیر امور خارجه بخاطر این دعوت، جلسه هم اندیشی مزبور را اولین ابتکار و جلسه برگزار شده وزارتخانه‌های دولت سیزدهم با بخش خصوصی ذکر کرد و آن را مهم و نشانگر نگاه پررنگ وزارت‌خارجه به فعالیت‌های بخش خصوصی دانسته، خواهان تداوم برگزاری متناوب این نشست در ماه‌های آینده شد.

فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشورمان، دیدگاه‌های خود در زمینه توسعه روابط تجاری با دیگر کشورها، خصوصا همسایگان و طرف‌های تجاری اصلی را بیان داشته، خواهان حمایت هرچه بیشتر وزارت‌خارجه از نقش بخش خصوصی در توسعه مراودات اقتصادی با دیگر کشور‌ها بالاخص در موقع برگزاری کمیسیون‌های مشترک شدند.

در ادامه این نشست معاون دیپلماسی اقتصادی و مدیران کل حوزه‌های منطقه‌ای وزارت امور خارجه نیز در پاسخ به مطالب مطروحه از سوی فعالان بخش خصوصی به تشریح نقطه نظرات خود پرداختند.

امیرعبداللهیان در جمعبندی نخستین نشست با فعالان اقتصادی و مسئولان اتاق ایران، بخش خصوصی را موتور محرک روابط میان کشور‌ها و حلقه‌های تجاری و اقتصادی را عاملی کمک کننده در پایایی سیاست خارجی و مقوّم آن ارزیابی کرد و بر عزم وزارت خارجه در حمایت از نقش و مشارکت دهی هرچه بیشتر بخش خصوصی در مراودات با کشور‌ها تاکید کرد.

وزیر امور خارجه تامین واکسن کرونا را از اولویت‌های بالای وزارتخارجه ذکر کرد و اقدامات این وزارت در شتاب دهی فراوان به تامین واکسن مورد نیاز کشورمان در روز‌های گذشته را تشریح کرد و گفت از همکاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال می‌کنیم.

تشکیل کمیته مشترک بین "وزارت امور خارجه"، "وزارت صنعت معدن و تجارت" و "اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران"، در نظر گرفتن جایگاه واقعی برای بخش خصوصی در کمیسیون‌های مشترک همکاری‌های اقتصادی، تداوم چنین جلسات هم اندیشی و حضور رئیس اتاق بازرگانی در جلسات شورای معاونین وزارت امور خارجه به تناسب موضوعات اقتصادی مطروحه و در اولویت قرار دادن موضوعات مرتبط به سامان دهی پایانه‌های مرزی و تحکیم زیرساخت‌های کشور که ارتقاء دهنده صادرات کشور باشد، از دیگر مباحث مطروحه در خلال جمعبندی ارائه شده از سوی امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست بود.

/ایرنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: