bazarnews

کد خبر: ۹۶۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به تامین انواع نهاده‌های دامی برای دامداران و سایر واحد‌های تولیدی اعلام کرد: طرح ضربتی تامین انواع نهاده‌های دامی با جدیت کامل در حال اجرا است و دست دلالان و واسطه‌گران کوتاه می‌شود.
ایوب فصاحت گفت: با تاکید وزیر جهاد کشاورزی دست واسطه گران و دلالان در حوزه نهاده‌های دامی قطع می‌شود و به تازگی نیز یک پرونده از این تخلفات تشکیل و به نهاد‌های قضایی ارسال شد.

وی تاکید کرد: باید انواع نهاده‌های دامی با قیمت واقعی و مصوب به دست دامدار، مرغدار و عشایر برسد و در این راستا با تشکیل جلسات هر ۲ هفته یکبار این اقدام اساسی در حال انجام است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد دام سبک استان در اختیار جامعه تولیدکننده عشایری است، افزود: جلسات رسیدگی به مشکلات این جامعه تولید کننده نیز بصورت مستمر در حال برگزاری است که یکی از مصوبات مهم این جلسات واگذاری ۲ هزار تُن نهاده به این بخش است.

به گفته وی، نیمی از میزان این نهاده در اختیار عشایر قرار گرفته است و نیمی دیگر نیز در روز‌های آینده تامین و در اختیار این جامعه تولید کننده قرار می‌گیرد.

فصاحت تاکید کرد: تلاش داریم هزینه تولید را برای تولیدکنندگان کاهش دهیم که یکی از این راه‌ها تامین انواع نهاده‌های دامی با قیمت واقعی است.

وی بر توزیع با ضابطه و قانونمند نهاده‌های دامی تاکید کرد و افزود: میزان سهمیه نهاده به دامداران بر اساس میزان دام و بر اساس جیره کارشناسی شده معاونت دامی انجام می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب که رفع موانع تولید و مانع زدایی‌ها نامگذاری کردند، گفت: یکی از اقدامات اساسی رفع موانع تولید در بخش کشاورزی تامین نهاده‌های دامی و کاهش هزینه‌های تولید برای دامداران و تولیدکنندگان است.

وی تاکید کرد: در این راستا جلسات متعدد در سازمان و شهرستان‌ها و همچنین بازدید میدانی از واحد‌های تولیدی در دستور کار قرار گرفت.

فصاحت گفت: با همکاری تمام دستگاه‌ها و واحد‌های مربوطه تلاش داریم تمامی امکانات مورد نیاز برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی در استان تهران را مهیا کنیم.

/ایرنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: