bazarnews

کد خبر: ۹۶۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
تاریخ نگاری/
صدام در 26 شهریور 1359 عهدنامه الجزایر را در برابر دوربین‌های تلویزیونی پاره کرد.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز - مسعود قالیباف؛ بازارنیوز به صورت روزانه به بررسی وقایع اقتصادی رخ داده می پردازد. با هم وقایع اقتصادی 26 شهریور را مرور می کنیم.

 

 

26 شهریور 1385

با پایان اجلاس چهاردهم سران جنبش غیرمتعهدها در پایتخت کوبا، این اجلاس با صدور بیانیه ای به کار خود خاتمه داد. در این بیانیه 118 کشور عضو جنبش، در موضعی قاطع حمایت خود را از سیاستهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند.

 

26 شهریور 1370

سردبیران روزنامه های کویتی القبس، الوطن و الرأی العام به حمایتهای تبلیغاتی همه جانبه مطبوعات این کشور از رژیم صدام در خلال 8 سال جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران اعتراف کردند و سردبیر القبس این حمایتها را نشانگر انحطاط اخلاقی دانست.

 

26 شهریور 1363

بر اساس آماری که امروز منتشر شد، دولت کویت از سوم دی سال 1362 و به دنبال انفجار سفارتخانه های آمریکا و فرانسه در این کشور، تاکنون بیش از 1400 ایرانی را به اتهام واهی دست داشتن در این انفجارها، مورد ضرب و جرح قرار داده، اموالشان را ضبط کرده و آنان را از کویت بیرون رانده است.

 

26 شهریور 1359

صدام عهدنامه الجزایر را در برابر دوربین‌های تلویزیونی پاره کرد.

 

26 شهریور 1357

خبرگزاری فرانسه گزارش داد بسیاری از نمایندگان کارگران چپگرای انگلیس پیام همدردی جیمز کالاهان نخست وزیر آن کشور برای شاه ایران را مورد انتقاد شدید قرار دادند و از ملکه انگلستان درخواست کردند برنامه دیدار خود از ایران را لغو کند.

 

26 شهریور 1354

محمدرضا پهلوی در مصاحبه با خبرنگار شبکه سراسری تلویزیون آلمان گفت آمریکا هدفهای استعماری و امپریالیستی ندارد و ما تا امروز در تاریخ مناسبات خود با آمریکا چنین مقاصدی را از جانب این کشور مشاهده نکرده ایم.

 

26 شهریور 1337

منابع خبری امریکا اعلام کردند: مجموع کمک‌های فنی و بلاعوض امریکا به ایران به سیصد و هشتاد میلیون دلار رسید.

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: