bazarnews

کد خبر: ۹۶۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داد که سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد برسد.
روح الله عباس پور در تشریح نشست روز گذشته (سه‌شنبه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس که با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد اشاره کرد و افزود: وزیر ارتباطات در این نشست گزارشی از وضعیت اجرای شبکه ملی اطلاعات و برنامه‌های این وزارتخانه برای تحقق آن ارائه کرد؛ با وجود گذشت سال‌ها از زمان اجرایی شدن این شبکه، اما تاکنون اقدامات اساسی در این زمینه انجام نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: برنامه وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات انجام اقدامات اساسی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات است که براساس گزارش‌های ارائه شده به این موضوع ورود شده است.

وی با بیان اینکه وزیر وعده داد که سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی (GDP) به ۱۰ درصد برسد، تصریح کرد: در حال حاضر این عدد رقم پایینی است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به نکات مطرح شده از سوی نمایندگان، توضیح داد: پوشش اینترنت در روستا‌ها با توجه به آموزش مجازی یکی از گلایه‌های اعضای کمیسیون بود، در حال حاضر ۵ هزار روستای بیش از ۲۰ خانوار فاقد پوشش اینترنتی هستند که باید تحت پوشش قرار گیرد. رفع مشکلات موجود در حوزه تلفن ثابت نیز یکی دیگر از مطالبات نمایندگان بود.

/بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: