bazarnews

کد خبر: ۹۶۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
ارزش بیت کوین ۰.۴ درصد در روز جمعه پایین آمد و به ۴۷۹۰۰ دلار رسید، اما برخی هنوز امیدوارند ارزش این ارز مجازی تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۰ هزار دلار برسد.
ارزش ارز‌های دیجیتال اصلی در روز جمعه به دنبال یک هفته بی‌ثبات و افزایش نگرانی برسر تاثیرات محیط زیستی بیت کوین، کاهش یافت.

ارزش بیت کوین ۰.۴ درصد پایین آمده و هنوز هم نتوانسته به ۵۰ هزار دلار برسد. این ارز مجازی در روز جمعه ۴۷۹۰۰ دلار معامله می‌شد. اما بسیاری از حامیان بیت کوین در توییتر امیدوارند این ارز مجازی تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۰ هزار دلار برسد.

قیمت اتریوم، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از از نظر سرمایه بازار هم ۲.۶ درصد پایین آمد و به ۳۵۲۴ دلار رسید.

بیت کوین طی ماه گذشته یک بار از ۵۰ هزار دلار گذشت، ولی زیاد طول نکشید. بسیاری انتظار داشتند پس از رسمی شدن استفاده از بیت کوین در السالوادور، ارزش این ارز مجازی بالا رود، ولی این اتفاق نیفتاد.

آغاز استفاده قانونی از بیت کوین در السالوادور چندان موفقیت‌آمیز نبود و با مشکلات فناوری و اعتراض شهروندان نگران همراه شد.

البته پس از آن شرایط بیت کوین متعادل شد. به نظر می‌رسد مشکلات مربوط به کیف پول دیجیتال چیوو در السالوادور که برای نقل و انتقال‌ها ضروری است برطرف شده و بیش از نیم میلیون نفر از این کیف پول استفاده می‌کنند. اما بیت کوین هنوز نتوانسته شتاب لازم را بدست آورد.

میزان بیت کوین نگهداری شده در پلتفرم‌های کوین بیس و باینانس به پایین‌ترین رقم از نوامبر سال گذشته رسیده است.

قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی همچنین تحت تاثیر سختگیری‌های قانونی بسیاری کشور‌ها از جمله چین و انگلیس قرار گرفته است.

اما طرفداران بیت کوین هنوز عقیده دارند یک افزایش قیمت فوق‌العاده در سال جاری میلادی اتفاق خواهد افتاد. یک نظرسنجی در توئیتر نشان می‌دهد ۱۲۳۴۱۰ نفر عقیده دارند ارزش بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

/تسنیم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: