bazarnews

کد خبر: ۹۶۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
الگوی بازار ارز روز شنبه نشان داد قیمت دلار توان صعود ندارد، اما معامله گران در بازار ارز نیز تمایلی به داد و ستد در کانال ۲۶ را ندارند.
دیروز قیمت دلار رفت و برگشت‌های زیادی را در دامنه محدودی تجربه کرد. روند قیمت دلار در روز شنبه نشان داد که بازار توان زیادی برای ماندن بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان ندارد و از سوی دیگر، نتوانست زیر محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی تثبیت شود.

بر اساس صحبت‌های فعالان، معامله گران در مورد سرنوشت مذاکرات هسته‌ای و آینده تحریم ها، دچار تردید و بلاتکلیفی هستند. در این شرایط، بازیگران ارزی دو تاکتیک را در پیش گرفته اند. دسته‌ای از بازیگران ترجیح می‌دهند که در شرایط کنونی، خرید و فروش خاصی را انجام ندهند. آن‌ها تماشاچی وقایع بازار هستند و تمایلی ندارند تا دلار از حمایت‌ها و مقاومت‌های بزرگ خارج نشده است، وارد معاملات شوند. حمایت بزرگ برای دلار در شرایط کنونی محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی است و مقاومت بزرگ بازار نیز محدوده ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومانی است.

در مقابل کسانی که تمایل چندانی برای حضور در بازار ندارند، معامله گرانی هستند که با سرعت زیاد اقدام به خرید و فروش می‌کنند. این دسته از معامله گران سعی دارند از نوسانات کوچک رفت و برگشتی ایجاد شده در بازار کسب سود کنند. آن‌ها بیشتر هم راستا با حرکت کلی بازار، خرید و فروش خود را هماهنگ می‌کنند. همین خرید و فروش‌های دسته جمعی و سریع باعث می‌شود که رفتار قیمتی دلار پایداری زیادی نداشته باشد.

برای این دسته از معامله گران، رفتار حواله درهم نیز اهمیت زیادی دارد. در بازار حواله درهم خط ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد توجه بازیگران است. اگر درهم به بالای خط یاد شده برود، تمایل برای خرید زیاد می‌شود و برگشت به زیر ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، فشار فروش را افزایش می‌دهد.


/اقتصاد نیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: