bazarnews

کد خبر: ۹۶۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
معاون فنی گمرک ایران:
ارونقی گفت: تمام کنترل‌های لازم در راستای رجیستر نمودن گوشی به صورت کاملا "غیرحضوری" و ظرف مهلت "یک ماه" از تاریخ ورود مسافر، در سامان مربوطه انجام می‌شود.

طبق اعلام گمرک ایران و با توجه به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر حذف کلیۀ ایستایی‌های موجود در فرآیند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافرین ورودی و انجام فرآیند مذکور به صورت غیرحضوری، صرفا باید احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه وی در مبادی ورودی توسط گمرک در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد.

بنابراین، تمام کنترل‌های لازم بعدی در راستای رجیستر نمودن گوشی از جمله کنترل گذرنامه از طریق سرویس ناجا و وجود سیم کارت به نام مسافر ورودی، به صورت کاملا "غیرحضوری" و ظرف مهلت "یک ماه" از تاریخ ورود مسافر، در سامان مربوطه انجام می‌پذیرد.
باید توجه داشت هیچ فرآیند اضافی از جمله تکمیل فرم، پرداخت حقوق ورودی یا سایر فرآیند‌ها نباید در گمرکات مبادی ورودی وجود داشته باشد و در صورت مشاهده ایجاد هرگونه ایستایی در این زمینه، وفق مقررات رفتار خواهد شد.

شایان ذکر است گمرک جمهوری اسلامی ایران به زودی نسبت به ارائه برخط سرویس مسافری بر روی اینترنت نیز اقدام خواهد نمود تا مسافرین ورودی بتوانند پیش از ورود یا هنگام ورود به کشور، نسبت به ورود اطلاعات و IMEI گوشی تلفن همراه خود، به شرط کنترل اولیه توسط گمرک، اقدام کنند و مراتب به طریق مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین ارزش تمام مدل‌های گوشی تلفن همراه در سامانه، جهت ادامه فرآیند رجیستری تعریف و اعمال شده است و مسافران ورودی می‌توانند درهنگام رجیستر نمودن گوشی تلفن همراه خود با مراجعه به سامانه، اطلاعات لازم در این خصوص را مورد استفاده قرار دهند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: