bazarnews

کد خبر: ۹۶۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
برخی کلاهبرداران، با استفاده از ناآگاهی مصرف کنندگان از روند تصویب این طرح در مجلس، پیش فروش خودرو‌های خارجی را آغاز کرده‌اند.
افراد سودجو خودرو‌های مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برند‌های بنز، بی‌ام‌و و تویوتا را با دریافت ۷۰ تا ۸۰ درصد قیمت روز این خودرو‌ها در کشور‌های مبدأ به متقاضیان پیش فروش می‌کنند. با ایراد شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به مواد ۴ و ۱۰ طرح مجلس برای ساماندهی صنعت خودرو، آزادسازی واردات خودرو‌های صفر کیلومتر خارجی برای چندمین بار به تعویق افتاده و اجرایی شدن این طرح همچنان نیازمند بررسی در کمیسیون صنایع و صحن علنی مجلس شورای اسلامی و تأیید و ابلاغ شورای نگهبان است.

با وجود این برخی کلاهبرداران، با استفاده از ناآگاهی مصرف کنندگان از روند تصویب این طرح در مجلس، پیش فروش خودرو‌های خارجی را آغاز کرده‌اند، خودرو‌های صفر کیلومتر خارجی و وارداتی که اصلا وجود ندارند. این افراد با تبلیغ در فضای مجازی یا تماس تلفنی، خودرو‌های خیالی را به مشتریان پیش فروش می‌کنند، خودرو‌هایی که نه‌تن‌ها هنوز مجوز واردات آن در دستگاه‌های ذیربط صادر نشده، بلکه فاقد هرگونه برگ ثبت سفارش یا شماره شناسه (vin) هستند.

/روزنامه همشهری
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: