bazarnews

کد خبر: ۹۷۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۱
اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون سراسری مرغداران کشور با بیان اینکه شارژ نهاده از بازارگاه تسریع شده است گفت: با توجه به افزایش سرانه مصرف مرغ در حال حاضر ماهانه حدود ۱۳ میلیون قطعه جوجه ریزی کم داریم.

بازار؛ گروه کشاورزی: حبیب اسدالله نژاد نایب رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با خبرگزاری «بازار» در خصوص بحث تولید و جوجه ریزی اظهار داشت: به نسبت ماه قبل در جوجه ریزی تغییرات آنچنانی نداریم و همان ۱۱۶ تا ۱۱۷ میلیون قطعه جوجه ریزی را داریم.

با توجه به افزایش سرانه مصرف مرغ در کشور حداقل باید ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه صورت بگیرد تا کمبودی در بازار احساس نشود

اسدالله نژاد خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش سرانه مصرف مرغ در کشور حداقل باید ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه صورت بگیرد تا کمبودی در بازار احساس نشود.

وی ادامه داد: با این وجود باید  بپذیریم که کمبود مرغ وجود دارد و امیدواریم با واردات تخم نطفه دار و افزایش میزان جوجه ریزی این کمبود مرتفع شود.

واردات تخم نطفه دار نباید بیش از اندازه باشد چون تولید کنندگان این بخش را دچار زیان می کند

واردات تخم نطفه دار باید به نحوی مدیریت شود که بیش از اندازه صورت نگیرد
این مقام مسئول در خصوص روند واردات تخم نطفه دار نیز گفت: واردات باید به نحوی باشد که هم بازار جوجه را تحت شعاع قرار ندهد و تولیدکنندگان این بخش دچار خسران نکند و هم بازار مصرف را سامان دهد. به عبارت دیگر امیدواریم واردات به اندازه نیاز نه بیش از حد نیاز صورت بگیرد.

قیمت جوجه یکروزه الان حدود ۸ هزار تومان است در حالی که در یک مقطعی به ۱۱ هزار تومان رسید. با این وجود بر اساس سیاست گذاری های صورت گرفته فاصله جوجه ریزی را افزایش دادند و به ۹۰ روز رساندند

اسدالله نژاد در خصوص نوسانات قیمتی جوجه یکروزه گوشتی نیز اظهار داشت: قیمت جوجه یکروزه الان حدود ۸ هزار تومان است در حالی که در یک مقطعی به ۱۱ هزار تومان رسید. با این وجود بر اساس سیاست گذاری های صورت گرفته فاصله جوجه ریزی را افزایش دادند و به ۹۰ روز رساندند و از سوی دیگر اعلام کردند که میزان جوجه ریزی ۲۰ درصد کاهش یابد تا شرایط متعادل تر شود.

شارژ نهاده های دامی پس از یک مدت طولانی تسریع شده است
وی با اشاره به وضعیت توزیع نهاده ها تصریح کرد: خوشبختانه بعد از اینکه یک مقطع خیلی طولانی بارگیری نهاده با تاخیر صورت می گفت الان شارژ نهاده های دامی برای واحدهای مرغداری تسریع شده است که امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد و به طور کامل از طریق سامانه بازارگاه نهاده مورد نیاز در اختیار مرغداران قرار بگیرد.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور در خصوص آخرین تحولات صنعت مرغداری کشور در سطح کلان نیز گفت: شرایط تولید مثل سابق است و تغییرات خاصی در بازار مرغ رخ نداده با این وجود امیدواریم با تغییراتی که در مدیریت صنعت مرغ کشور رخ داده شرایط بهتر شود و رضایت بازار تولید و مصرف هم تامین شود.

اسدالله نژاد افزود: به عبارت ساده تر همگی منتظر هستیم ببینیم حال که دماوندی نژادی معاونت امور تولیدات دامی وزارت خانه را به عهده گرفته است رویکردها و سیاست گذاری ها به چه صورت خواهد بود. اگرچه با توجه به اینکه تیم قوی روی کار آمده به آینده خوشبین هستیم.

بازار/

برچسب ها: نهاده دامی ، جوجه ، شارژ
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: