bazarnews

کد خبر: ۹۷۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
رییس سازمان توسعه تجارت درباره فرصت های ویژه ای که دولت سیزدهم برای فعالان تجاری کشور ایجاد کرده است توضیحاتی داد.

اولین نشست خبری علیرضا پیمان پاک رییس جدید سازمان توسعه تجارت امروز ، در محل تالار اصفهان نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

علیرضا پیمان پاک در ابتدای این نشست با بیان اینکه رویکرد تیم جدید فعال در وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت همیاری و همفکری با بازیگران اصلی حوزه تجارت خارجی کشور است، گفت: رییس جمهور برنامه ای کلان برای افزایش صادرات ارائه کرده اند چرا که بر این باور هستند که افزایش صادرات کشور به رونق تولید گره خورده است. امروزه بسیاری از واحد‌های تولیدی کشور یا تعطیل شده اند یا ظرفیت خالی دارند؛ از سوی دیگر تورم چند ساله در کشور قدرت خرید مردم را کاهش داده است. بنابراین نمی توان بر بازار داخلی برای ایجاد رونق حساب ویژه ای باز کرد. از همین رو در کوتاه مدت نمی توان رونق جدی به وجود آورد.

وی با تاکید بر اینکه ما باید صادرات کشور را توسعه دهیم، خاطرنشان کرد: این امر مهم وظیفه ما است. سازمان توسعه تجارت نیز در همین راستا برنامه مدونی را تدوین کرده است. در همین راستا ما دالان های تجاری را برای کشورهای هدف صادراتی ایجاد کرده ایم. برای افزایش صادرات در افق ۴ ساله الزاماتی که وجود دارد، حل خواهد شد.

گسترش/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: