bazarnews

کد خبر: ۹۷۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
مدیر امور عشایر استان تهران می‌گوید که کمبود نهاده‌های دامی باعث کاهش وزن دام‌های عشایری شده و این امر خسارت به این جامعه تولید کننده وارد کرده است.
فرشید ذبیحی گفت: عشایر از اواخر بهار علوفه دستی به دام خود دادند که این امر موجب کاهش وزن حدود ۱۰ کیلوگرمی دام‌های عشایر استان تهران شده است.

وی افزود: اخیرا با پیگیری سازمان امور عشایر کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ۲ هزار تن نهاده دامی به عشایر استان اختصاص یافت که این جوابگوی حجم زیاد دام‌های عشایری استان نیست.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: این جامعه تولید کننده بیش از ۷۰۰ هزار دام سبک دارند و حدود ۲۰ درصد گوشت قرمز استان تهران را تامین می‌کنند که بدلیل کمبود نهاده عشایر با مشکلات جدی مواجه شده اند.

به گفته وی، جلسات متعددی در سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در خصوص تامین به موقع نهاده دامی برگزار شده و این مشکل که در سراسر کشور وجود دارد با همت وزارت جهاد کشاورزی بزودی مرتفع خواهد شد.

ذبیحی همچنین از اجرایی شدن طرح خرید تضمینی دام عشایر در استان تهران خبر داد و گفت: این طرح با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام استان و اتحادیه تعاونی‌های عشایری در حال اجرا شدن است.

وی با بیان اینکه عشایر همواره نقش اساسی در رشد، توسعه و پیشرفت کشور ایفا کرده اند، گفت: عشایر کانون تولید و جهش تولیدند و با کمترین هزینه و بهره برداری از امکانات دولتی، بیشترین تولید را دارند.

/ایرنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: