bazarnews

کد خبر: ۹۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ورود کره ای‌ها به بازار ایران جز اینکه به اقتصاد ما آسیب می‌زند، فایده‌ای دیگر نداشته و باعث گسترش و اوج بیکاری در کشور خواهد شد.
حجت السلام علیرضا سلیمی با بیان اینکه بازار لوازم خانگی ایران یک بازار ۸ میلیارد دلاری است و به همین دلیل هم این بازار برای شرکت‌های بزرگ حائز جذابیت است، بیان داشت: کره ای‌ها چندین بار از پشت به ما خنجر زدند؛ از یک سو کره ای‌ها در زمان اوج تحریم‌ها بازار ایران را رها کردند و رفتند و از سوی دیگر نفت ما را خریداری و، اما منابع و پول ما را بلوکه کردند و هزار بهانه گرفتند و گفتند که ناراحت هستند که پول ایران بلوکه شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما خوش وقتیم که نمی‌توانیم کره ای‌ها را باز به کشور راه بدهیم، بیان داشت: در حال حاضر کارخانجات ما در تولید لوازم خانگی، کالای برند تولید می‌کنند و حضور کره ای‌ها در این بازار موجب می‌شود که ما نتوانیم از تنوع برند‌ها استفاده کنیم. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: گاه گفته می‌شود که اگر ما شرکت‌های خارجی را به کشور راه ندهیم انحصار درست می‌شود و مردم مجبور می‌شوند محصول بی کیفیت را خریداری کنند که پاسخ بنده به این سوال، خیر است چراکه امروز تعدد برند‌هایی که در کشور هست نمی‌تواند انحصاری را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ما در بازار محصولات لوازم خانگی با تعدد برند مواجه هستیم، بیان داشت: مضاف بر اینکه در سال‌هایی که کره ای‌ها از بازار ایران رفتند ما جهش‌های زیادی را در محصولات لوازم خانگی داشتیم؛ ما در حال حاضر صد‌ها کارخانه تولید لوازم خانگی داریم و چیزی در حدود بیست میلیون به اصطلاح دستگاه و تجهزات وجود دارد و به واسطه آن انواع و اقسام لوازم خانگی را تولید می‌کنیم بنابراین ما در این حوزه با مشکلی مواجه نیستیم و حتی برخی از محصولات ما در حال حاضر در کشور‌های اروپایی به فروش می‌رسد. ما برخی از شرکت‌های تولید لوازم خانگی را از نزدیک بازدید کردم و مطلعیم برخی از این برند‌های داخلی بازار‌های خارجی را در اختیار دارند.

سلیمی اظهارداشت: ورود کره ای‌ها به بازار ایران جز اینکه به اقتصاد ما آسیب می‌زند، فایده‌ای دیگر نداشته و باعث گسترش و اوج بیکاری در کشور خواهد شد. ما با قدرت از تولید ملی در عرصه‌های مختلف حمایت خواهیم کرد و روز به روز رصد می‌کنیم که محصولات لوازم خانگی ایرانی کیفیت لازم را پیدا کند.

/جهت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: