bazarnews

کد خبر: ۹۷۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امروز دشمن در حال عقب نشینی است، گفت: دشمن دیگر مثل گذشته نشاط تهاجم ندارد و عقب نشسته است.

سردار سرلشکر حسین سلامی عصر دوشنبه در آئین افتتاح پروژه‌های آبرسانی به ۶۳ روستای محروم استان کرمان اظهار کرد: کرمان را با نام شهیدان والامقام و پرافتخار آن می‌شناسیم. شهیدانی که نامشان روی زمین و در آسمان جاودانه است.

وی با گرامیداشت یاد شهید سلیمانی ادامه داد: کرمان جایی است که در آن یک مرد افسانه‌ای و آسمانی پرورش یافت او ۴۰ سال لباس رزم را از تن بیرون نیاورد و شمشیر مبارزه همیشه بر کمر او بسته بود. در هر نقطه‌ای که دشمنان اسلام و مسلمانان و دشمنان ایران آرایش جنگ می‌گرفتند او در قلب میدان و در وسط معرکه بود.

سردار سلامی ادامه داد: دشمن او را خوب می‌شناخت و ضربات او را خوب می‌فهمید و به او باور داشت. او جزو مردانی بود که دشمنش هم او را ستایش و تحسین می‌کرد.

وی گفت: دشمن در برابر مردانگی و جوانمردی شهید سلیمانی تعظیم می‌کرد هنوز هم هر چه کتاب و مقاله می‌نویسند از بزرگی، عظمت، شکوه، جلالت، صلابت و شجاعت این مرد می‌نویسند.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: غیرتش ابوالفضلی بود هم می‌جنگید هم آب می‌آورد. نمی‌توانست تحمل کند نوامیس مسلمین روی زمین به دست مشرکان آواره شوند، نمی‌توانست بپذیرد خانه مسلمانان بر سرشان ویران شود. او می‌جنگید تا اینکه دشمن را با شکست بدرقه کند و نمونه کامل یاور مستضعفان بود که از دیار کرمان برخواسته بود.

وی بیان کرد: او افتخار ایران، اسلام و بشریت بود؛ ما امروز در میان این مردم که علم و نشانه وفاداریشان حاج قاسم است، حضور یافته ایم؛ حجت و دلیل مردم کرمان بر ایستادگی حاج قاسم است.

وی گفت: امروز سالروز شهادت سردار شهید مرادی است که برای دفاع از امنیت این سرزمین و ملت در سیستان و بلوچستان در کنار شهیدان بزرگ شیعه و سنی خدا را در چنین روزی ملاقات کرد.

سردار سلامی خطاب به مردم بیان کرد: دست‌های شما را می‌بوسیم و خدا را شکر می‌کنیم که امروز به پا بوس شما مشرف شده ایم. ما هر وقت خسته می‌شویم و دلمان می‌گیرد تن و جانمان را به رودخانه زلال مردم می‌زنیم. بیش از آنکه شما نیاز داشته باشید که ما در کنارتان باشیم، ما نیاز داریم که در کنار شما باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما با رضایت شما آرامیم و رضایت خداوند رضایت شماست، افزود: من و دوستانم به اذن، ولی خدا و نایب امام زمان (عج) اینجا آمده ایم. ما به اراده خودمان نیامده ایم؛ ما سفیر و ماموریم و فرستاده کسی هستیم که من می‌دانم، می‌بینم و یقین دارم شب و روزش برای نجات و آرامش و آسایش این مردم می‌گذرد.

سردار سلامی بیان کرد: او هیچ دردی به جز درد مردم ندارد با اینکه خود جانباز است به فکر هیچ چیزی جز سعادت مردم ما و مردم بلاد دیگر نیست این یک حقیقت عظمی است. همه ما باید شکرگذار این نعمت بزرگ باشیم.

سردار سلامی بیان کرد: چقدر دوست دارید که در محراب مسجد کوفه می‌بودید و از امیرمومنان در برابر ضربت شمشیر دفاع می‌کردید یا در کنار امام حسن مجتبی (ع) در میدان جنگ می‌بودید تا او تنها نماند؟ چقدر دوست داشتید بعدازظهر عاشورا از حریم حرم دفاع کنید؟ امروز همان روزهاست؛ امام ما هست و خوشبختانه تنها نیست بلکه دریای بیکران و تمام نشدنی انسان‌های مؤمنی مثل شما هستند که او را در قلب خود جای دهند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: همیشه راز اصلی گذر ما از شرایط سخت اتصال، اتحاد و هم دلی بین امت و امام است. مسلمانان هر گاه پشت سر امامشان حرکت کنند و به بیرق برافراشته اش نگاه کنند راه را گم نمی‌کنند و از مسیر سعادت دور نمی‌شوند. این راز بقای ماست، در همه صحنه‌های سخت این گونه بوده است.

وی گفت: مردم اصل، ریشه هدف و خود انقلاب ما هستند، وقتی این مردم با امام انقلاب یکی می‌شود هیچ کس و هیچ چیز نمی‌تواند آن‌ها را شکست دهد، زمین نمی‌خورند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: