bazarnews

کد خبر: ۹۷۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
شورای اسلامی شهر کرمان در پاسخ به انتقادات مطرح‌شده به انتخاب شهردار جدید کرمان تاکید می‌کند، شورا برای شهرداری سعید شعرباف‌تبریزی با هیچ‌کس نبسته است و رئیس شورا هم یادآور می‌شود: با این انتخاب به شهرمان خیانت نکرده‌ایم.

هیچ یک از شورایی‌ها مقابل شهردار نیستند

نادری با اشاره به اینکه در جمع‌های شورای شهر کرمان از همه ساکت‌تر است و با بیان اینکه در جمع‌های شورایی مختلفی کار کرده‌ام، خاطرنشان کرد: در واقع رای‌های شهردار جدید کرمان ۵ رای در مقابل ۶ رای نبوده و همه ما آقای اسماعیلی را قبول داشتیم و آقای شعرباف هم به همین شکل و هیچ کدام از شورایی‌ها در مقابل شهردار جدید کرمان نیست.

می‌خواهیم شهر تکان بخورد

وی همچنین در پاسخ به سؤوال دیگر خبرنگار فارس که از او خواست تا بیشترین انتقاد‌هایی که نسبت به شهردار کرمان با وی مطرح شده است را بیان کند، تصریح کرد: غیربومی بودن شهردار جدید را با من مطرح کردند و اینکه یک جوان از من پرسید با این انتخاب‌تان به شهر خدمت کردید یا خیانت و من می‌گویم، می‌خواهیم این شهر تکان بخورد و به شهرمان خیانت نکردیم.

با مردم شفاف هستیم

در همین حال سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست به توضیح درباره جزییات انتخاب شهردار جدید کرمان پرداخت و با تبریک اعیاد پیش‌رو اظهار کرد: نخستین کاری می‌توانستیم انجام دهیم، این بود که از ابتدا به‌صورت شفاف با مردم ارتباط برقرار کنیم و عمکرد خود را اعلام کنیم.

محمدرضا کمساری ابراز داشت: دنبال تعامل با مردم بودیم و از طریق شورای شهر کرمان و چند مجموعه دیگر فراخوان دادیم تا مردم بیایند و در انتخاب شهردار کرمان مشارکت داشته باشند و سخت‌شدن کار ما نتیجه این امر بود و این را از ابتدا می‌دانستیم، زیرا توقعات را بالا می‌بردیم و راه را برای قضاوت‌ها بالا می‌بردیم.

وی تصریح کرد: در نخستین مرحله ۱۲۶ نفر در سایت شورا به عنوان شهردار به ما معرفی شدند و روند کار در قالب پنج مرحله انجام شد، با افرادی که معرفی شده بودند صحبت کردیم و افرادی که تمایلی به این حضور نداشتند از لیست حذف شدند و به ۴۴ نفر رسیدیم و در مرحله دوم بر اساس مولفه‌های قانونی بررسی گزینه‌ها را آغاز کردیم.

کمساری افزود: اصراری را خبرگزاری‌ها و مردم از ما داشتند تا اسامی گزینه‌های شهرداری را به ما بدهید، اما افرادی به ما معرفی شده بودند که تمایل نداشتند این کار را انجام دهیم و یا این که درست نبود تا کار قطعی نشده است اسم‌شان به صورت رسمی معرفی شود، زیرا ممکن بود حذف شوند و به آبروی‌شان ضربه وارد شود.

وی عنوان کرد: هیچ‌گاه ملاحظه سیاسی نسبت به انتخاب شهردار نداشتیم و پایبندی به نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و این داستان‌ها اصول کار ما بود، اما دیگر مسائل برای ما مهم نبود و متعهد، متخصص و دارای برنامه بودن برای ما مهم بود.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمان از آیتم‌های انتخاب شهردار جدید کرمان سخن به‌میان آورد و بومی‌بودن، تحصیلات، سابقه کار، تحول‌گرا، شناخت شهرداری، امکان حضور در کرمان، صداقت، توان مدیریتی، دارای برنامه بودن، فسادستیز بودن، درک گفتمان انقلابی، جهادی بودن و نگاه مردم‌پایه داشتن را از جمله این موارد ذکر کرد.

کمساری بیان داشت: ما سعی کردیم انتخاب شهردار به نوعی باشد که خودمان را مدیون این افراد نکنیم و شش نفر پایانی برنامه‌ها را دادند و تصمیم گرفتیم، جلسه بررسی این شش نفر به‌صورت زنده برگزار شود و مردم بتوانند، نظرات‌شان را مطرح کنند.

شورا برای انتخاب شهردار کرمان به هیچ‌کس نبسته است

وی ادامه داد: در این مرحله باز هم یکی از گزینه‌ها انصراف داد و یکی، دو نفر از دوستان شهرداری و شورای شهر هم از شهردار بودن انصراف دادند و در نهایت با دو گزینه انتخاب شهردار کرمان ادامه یافت و شعرباف به عنوان شهردار با ۶ رای نسبت به اسماعیلی با ۵ رای انتخاب شد.

کمساری تصریح کرد: در ابتدای فعالیت شورای شهر کرمان شاید این تصور می‌شد که اعضای شورای شهر از یک دیدگاه سیاسی هستند و شهردارشان از قبل انتخاب‌شده است و این رای نشان داد، شورا با هیچ کس نبسته و شورا بر اساس معیار‌هایی که در نظر گرفته است، رای می‌دهد.

برچسب ها: شورا ، کرمان ، شهردار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: