bazarnews

کد خبر: ۹۷۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳

با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان استان کرمان و شهرستان‌های شرقی، پروژه آبرسانی به ۶۳ روستای محروم استان کرمان به مرکزیت نرماشیر، در قالب قرارگاه «نهضت آبرسانی مرد میدان» و با یادبود شهید علی ابراهیمی برگزار شد.

سردار «حسین معروفی» فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بعدازظهر امروز ۲۶ مهرماه در این مراسم اظهار کرد: کرمان جزو چهار استان درگیر تنش آبی است لذا آبرسانی پایدار آب و آب شرب برای مردم استان جزو اولویت هاست.

وی افزود: در این راستا از حدود ۱۰ ماه قبل «قرارگاه نهضت آبرسانی مرد میدان، سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی» را فعال کردیم.

معروفی با اشاره به آبرسانی به ۳۶ روستا در سال گذشته، تصریح کرد: در سال جاری تا هفته گذشته آبرسانی ۳۵ روستا و امروز به مناسبت هفته وحدت ۶۳ روستا با مرکزیت نرماشیر افتتاح می‌شود که قریب به ۴۰ هزار نفر را از آب شرب پایدار بهره مند می‌کند.

فرمانده سپاه استان کرمان با بیان اینکه این پروژه‌ها عمدتاً با همکاری حاج اکبر ابراهیمی از واقفین نیکوکار اجرا شده که لوله و اتصالات کارگری را در اختیار ما قرار می‌دهد؛ افزود: این اقدامات پیمانکاری نیست بلکه حرکت جهادی است که با کمک گروه‌های جهادی و مردمی و آبفای شهرستان انجام شده و در کمتر از سه ماه توانستیم آبرسانی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه این حرکت ادامه دارد و در هفته بسیج نیز آبرسانی ۶۳ روستا افتتاح می‌شود، گفت: در سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی نیز آبرسانی به ۶۳ روستا انجام می‌شود.

معروفی علت انتخاب همه پروژه‌ها به تعداد ۶۳ را به جهت عمر بابرکت ۶۳ ساله شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد و افزود: پیش بینی ما این است با حرکت جهادی و همراهی واقفین و خیرین و بنیاد‌ها و رویکرد جدید دولت انقلابی در پایان سال ۱۴۰۱ می‌توانیم مشکل اساسی و عمده روستا‌ها در تأمین آب شرب پایدار را با همین همت و مشارکت مردم برطرف کنیم.

برچسب ها: کرمان ، آب ، محرومیت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: